Hrvatska se provukla protiv Filipina

Bogdanović je za pobjednički tim dao 26 poena, a u poraženom timu se istakao Andre Bleč sa dabl-dabl učinkom (28, 12 skokova)
Bojan Bogdanović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.08.2014. 13:09h

Hrvatska je kao veliki favorit ušla u duel sa Filipinima, ali je malo nedostajalo da Andre Bleč i drugovi naprave iznenađenje.

"Vatreni“ su na kraju slavili nakon produžetka 81:78 (23:9, 14:22, 20.18, 14:22, 10:7).

Ekipa Jasmina Repeše je već sredinom prve dionice napravila dvocifrenu prednost, ali se borbeni Filipinci nisu predavali.

Prijetili su i dva minuta i 20 sekudi prije kraja, nakon pet poena Bleča, stigli do tri poena viška (69:66).

Uzvratio je Krunoslav Simon, a potom su precizni vbili Dario Šarin i Džejson Vilijam.

Simon je mogao da bude tragičar, jer je promašio iz prodora 11 sekundi prije kraja.

Filipinci su imali napad za trijumf, ali je Džef Čen bio neprecizan.

U dodatnih pet minuta igra koš za koš, a trijumf hrvatskoj obezbijedili su Bojan Bogdanović i Damjan Rudež sa linije penala.

Bogdanović je za pobjednički tim dao 26 poena, Simon je dodao 12 (sedam skokova), a Šarić 10 (devet uhvaćenih lopti).

U poraženom timu se istakao Bleč sa dabl-dabl učinkom (28, 12 skokova), a Čen je imao 17 koševa (trojke 6-4).

Argentina je u istoj grupi deklasirala Portoriko sa 98:75, a sjutra je čeka duel sa Hrvatima (13.30).

Ukrajina je bila bolja od Dominikanske republike, a ključnu prednost ostvarila je u trećoj četvrtini.

Konačan rezultat je bio 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22), a Evropljane su predvodili Judžin Džeter (16) i Serhij Gladir (12).

Najefikasniji kod u sastavu Dominikanaca bili su Fransisko Garsija (18), Edgar Sosa (11) i Džejms Feldin (10).

Angola je već do poluvremena riješila pitanje pobjednika u meču sa Južnom Korejom 80:69 (16:6, 20:12, 16:30, 28:21).

Olimpio Ćiprijano i Janik Moreira sa po 16 poena predvodili su Afrikance, dok je kod Azijata najbolji bio Sunjung Kim (15).