Letonija slavila u Sibiu, sada je sve na "crvenima"

Ljubitelji košarke u našoj zemlji navijaće za goste, jer Crnoj Gori odgovara poraz Rumuna
8 komentar(a)
Ažurirano: 27.08.2014. 18:07h

Letonija je savladala Rumuniju u gostima 82:70 (22:16, 15:21, 28:17, 18:15) i otvorila put Crnoj Gori ka Evropskom prvenstvu.

Sada je ostalo da "crveni" savladaju Hoilandiju u Lejdenu i treći put uzastopno igraju na velikom takmičenju.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za pet minuta u gradu Sibiu, počinje meč posljednjeg kola kvalifikacija za EP košarkaša u grupi F, u kome Rumunija dočekuje Letoniju.

Gosti su prebrinuli sve brige, osigurali su prvo mjesto u grupi, dok domaća selekcija želi da slavi i plasira se, nakon 27 godina na šampionat Starog kontinenta.

Posljednji put su igrali u Grčkoj 1987, kada su zauzeli 12, posljednje mjesto sa sedam poraza iz isto toliko utakmica.

Ljubitelji košarkaše u Crnoj Gori navijaće za Letonce, jer "crvenima" odgovara poraz Rumunije.

Domaćin je bolje počeo, Vlad Moldoveanu je veza pet poena, Rumunija vodi 8:3.

Serija Letonaca 6:1, trojku je pogodio Janičenoks za izjednačenje (9:9).

Trojka Blumsa, gosti odlaze na plus četiri (13:17).

Prednost Letonije raste, Skele je pogodio dva bacanja (13:20).

Mandače je trojkom prekinuo seriju gostiju, Rumunija je na minus šest (16:22) na kraju prve četvrtine.

Silvasan je vezao pet poena, domaćin je uhvatio priključak 21:22, a igra se 12. minut.

Rumunija je povela trojkom Silvasana, ali su Zakis i Janičenoks vratili prednost gostima.

Trojka Janičenoksa, Letonija je na plus šest (24:30).

Četiri vezana poena Moldoveanua, Rumunija je prišla na 28:30, a Bagatskis pozvao minut odmora.

Nikoara je poentirao, domaćin je izjednačio (30:30), a igra se 17. minut.

Velika borba na parketu dvorane "Transilvanija", pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 37:37, pošto je Bertans poentirao sekund prije kraja.

Freimanis i Strelnikes pogađaju, Marsel Dan Tenter je zatražio minut odmora.

Strelnikes pogađa trojku, Letonija vodi 46:39, a igra se 24. minut.

Pridružio mu se Bertans, gosti prvi put imaju dvocifrenu prednost (51:41).

Novi minut odmora za Rumuniju, nakon serije Letonaca 16:4.

Gosti nastavljaju sa sjajnom igrom, Janičenoks pogađa trojku za plus 13 (54:41), a igra se 26. minut.

Strelnieks je poentirao dvije sekunude prije kraja treće četvrtine, gosti vode 64:55.

Nikoara i Paul su poentirali na startu posljednjeg kvartala, Rumunija je prišla na 59:64 (31. minut).

Freimanis i Blums trojkom, ponovo su odveli svoj tim na dvocifrenu prednost (69:59), a u toku je 33. minut.

Nova trojka Blumsa, gosti idu na 72:59.

Treća vezana trojka Blumsa, gosti su na plus 15 (75:60), a igra se 36. minut.

Otvara se put našoj selekciji ka Evropskom prvenstvu.

Nepuna tri minuta prije kraja, na semaforu je 63:77.