Šok u "Morači", Holandija dobila Crnu Goru!

27 komentar(a)
Suad Šehović i Nik Oudendag, Foto: KSCG
Ažurirano: 17.08.2014. 21:05h

Koašrakaški anonimusi iz Holandije šokirali su Crnu Goru i usred "Morače" slavili sa 65:60.

Neočekivani poraz, nakon pobjeda poslije produžetaka nad Izraelom i Bugarskom, doveo je tim Luke Pavićevića u nezgodnu situaciju.

Novi trijumf nad Izraelcima, u srijedu u Podgorici, sada je imperativ. U slučaju poraza, viza za Evropsko prvenstvo bi mogla da izmakne.

Duel sa "lalama" je praktično prelomljen u 3. četvrtini, u kojoj su "crveni" dali svega pet, a primili 20 koševa.

Crna Gora je 26 sekundi prije kraja prišla na 61:60 trojkom Vladimira Mihailovića, ali su Holanđani sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja sačuvali trijumf.

U poraženom timu, dvocifren učinak je imao samo Suad Šehović, koji je ubacio 13 poena.

Goste je predvodio član španskog Breogana Ronald Šaftenar, koji je ubacio 18 koševa, uključujući i dva sa penala za 63:60. Zanimljivo, on je jedan od svega dva internacionalca u ekipi. Drugi je američki student Kevin Bleker, koji nije ni ulazio u igru.