Vladimir Dragičević je bio naefikasniji u našoj reprezentaciji sa 20 poena, Nikola Ivanović je dodao 12, a Vladimir Golubović 10
28 komentar(a)
Crna Gora - Bugarska, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 13.08.2014. 21:10h

Još jedna drama sa srećnim krajem za košarkaše Crne Gore.

Nakon što su u Nikoziji u produžetku stigli do pobjede protiv Izraela, na isti način su savladali i Bugare.

Imali su „crveni” posljednji napad u regularnom dijelu, 3,5 sekunde za pobjedonosni koš, ali Vladimir Dragičević nije uspio da poentira.

Ono što je tada propustio, nadoknadio je u dodatnih pet minuta, kada je ubacio osam od 10 poena Crne Gore i trasirao put ka Evropskom prvenstvu.

Naša selekcija nije blistala, očigledno da je umor od puta na Kipar i nazad ostavio traga.

U većem dijelu meča jurili su prednost Bugarske, koja je izuzetno motivisano ušla u meč.

Nije mirisalo na povoljan ishod za Crnu Goru sredinom prve dionice, kada su gosti stigli do plus 12 (18:6).

Mučila se naša selekcija u napadu, a prvi poen van reketa dao je Sead Šehović dva i po minuta prije kraja prve dionice.

U drugoj četvrtini mnogo bolja igra „crvenih”, koji su serijom 13:3 stigli do prvog izjednačenja. Igra koš za koš do finiša prvog dijela, a Nemanja Radović je donio prvo vođstvo domaćinu (32:31).

Da gosti odu na odmor sa prednošću, potrudio se Kostadin Maršalevski (32:33).

Velika borba viđena je u nastavku, Bugarska je vodila, Crna Gora hvatala priključak, a kada je Dragičević sa četiri vezana poena odveo domaćina na 51:47, činilo se da se otpor Bugara polako slama.

Međutim, od toga nije bilo ništa, Aleksandar Vezenkov je trojkom vratio svoj tim u igru, pa se ušlo u neizvjestan finiš. Obje selekcije su imale priliku da slave.

Prvo je Suad Šehović promašio trojku, potom mu se revanširao Aleksandar Vezenkov, a Crna Gora nije iskoristila posljednji napad.

U produžetku je koncentracija bila na maksimalnom nivou, za skok preko još jedne prepreke na putu ka EP.

Sada našoj selekciji ostaje da se odmori i pripremi za duel sa Holandijom, koja je večeras poražena od Izraela kući (66:57).

Taj meč na programu je u nedjelju od 21 sat.

Pobjeda je upisana, ali stručni štab ima razloga za brigu. Iskusni krilni centar Milko Bjelica je u finišu prvog poluvremena dobio udarac u rame i sa bolnom grimasom napustio je teren i više se nije vraćao u igru.

Crna Gora večeras nije bila šuterski raspoložena.

Iz igre je šutirala nepunih 40 odsto (76-30). Posebno je zakazao šut za tri poena - 13 odsto (23-4) i možda u tome leži razlog zašto meč nije riješen u regularnom toku.

Međutim, „crveni” su bili dominatni u skoku (50-37).

Crna Gora - Bugarska 70:64 (11:20, 21:13, 12:12, 16:15, 10:4)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Hristodulu (Grčka), Pukl (Slovenija), Demetriu (Kipar).

Crna Gora: Mihailović 3 (1-1), Su. Šehović 2, Dragičević 20 (2-2), Se. Šehović 9 (2-1), Golubović 10, Ročesti 4, Bjelica, Radović 7 (2-2), Maraš, Popović 3 (2-1), Ivanović 12, Borisov.

Bugarska: Zahariev, P. Marinov 11, Avramov 7 (2-1), Janev, Velikov 2, Kostov 11, Varbanov 7 (3-1), Ivanov, S. Marinov 9 (2-1), Maršalevski 3 (2-1), Vezenkov 14, Dimitrov.