Crna Gora ubjedljiva protiv Poljske

To je prvi trijumf crnogorskih košarkaša, nakon jučerašnjeg startnog poraza od Italije 86:84.
53 pregleda 0 komentar(a)
Tejlor Ročesti, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 26.07.2014. 18:23h

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Poljsku 92:71 (19:21, 31:16, 23:14, 19:20), u utakmici drugog kola međunarodnog turnira Trofej Makedonije u Skoplju.

Izabranici selektora Luke Pavićevića, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj su stekli 13 poena prednosti.

Razlika je na kraju treće četvrtine izbosila 22, a početkom posljednjeg dijela meča i 24 poena.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Tejlor Ročesti sa 18, Vladimir Dragičević postigao je 12, dok su po deset poena ubacili Aleksa Popović i Miloš Borisov.

U poljskoj selekciji bolji od ostalih bio je Adam Vačinski sa 13 koševa.

U drugom meču ovog kola u 20 sati sastaće se Makedonija i Italija.

Crna Gora će u posljendjem kolu, sjutra u 20 sati, igrati sa Makedonijom.

Crnogorskim košarkašima turnir u Skoplju u sklopu je priprema za avgustovske kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.