B Reprezentacija bolja i od Kine

To je treći trijumf crnogorskih košarkaša, koji su u prva dva kola savladali Njemačku 85:80 i Srbiju 85:84.
1 komentar(a)
B košarkaška reprezentacija, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 20.07.2014. 11:18h

Košarkaška B reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Kunšanu selekciju domaćina, Kine 71:66, u utakmici trećeg kola Sino-evropskog kupa 2014 /Sino-European cup/.

Domaćin je danas bolje počeo meč i nakon dvije četvrtine stekao dvocifrenu prednost (35:24).

Izabranici selektora Igora Jovovića u trećem dijelu meča uspjeli su da preokrenu rezultat i povedu (43:41), ali je domaćin do kraja tog dijela ponovo došao do prednosti i u posljednjih deset minuta ušao sa vođstvom od 51:50.

Posljednja četvrtina pripala je crnogorskoj selekciji koja je stekla nedostižnu prednost i zadržala je do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Nemanja Vranješ sa 18, Filip Barović je ubacio 14, a Balša Radunović 11 poena.

Na turniru u Kini slijede dva slobodna dana, nakon čega će 23. jula u Harbinu početi drugi dio, gdje će reprezentacije još po jednom međusobno odmjeriti snage.