99 pregleda 2 komentar(a)
Mladi košarkaši, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 09.07.2014. 14:09h

Prvi korak ka opstanku u A diviziji, napravila je mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore.

Izabranici Mihaila Pavićevića su bez problema savladali Češku u meču u kome su vodili svih 40 minuta.

Blistao je Milija Miković sa 22 poena (šut za dva 12-10) uz sedam skokova, a pratio ga je kapiten Nikola Žižić (19, 10-7 za dva).

Dvocfren je bio i Vasilije Vušović (10).

U poraženom timu istakli su se sa po 13 koševa Radovan Kuril i Prokop Slanina.

"Čestitam igračima na sjajnom izdanju i ubjedljivoj pobjedi. Uvijek je prva utakmica teška bez obzira na to ko je protivnik, ali odlično smo se spremili za meč protiv Češke i nijednog trenutka nismo dozvolili protivniku da ugrozi našu pobjedu. Naročito smo dobro odigrali u odbrani i zaustavili njihove najbolje igrače, što je ispostavilo se, bio ključ pobjede. Znali smo da kažnjavamo njihove greške u odbrani i uspjeli smo da podijelimo minutažu i da se ne potrošimo pred naredne mečeve koji nas očekuju. Jedan podatak me zabrinjava, a to je činjenica da smo promašili 22 slobodna bacanja, ali vjerujem da ćemo to ispraviti već u narednom meču. Naredni protivnik je Turska koja je jedan od favorita za osvajanje medalju, imaju 12 igrača u rotaciji i veliki kvalitet, ali pokušaćemo da iskoristimo svaku priliku koja nam se ukaže da evenualno iznenadimo favorizovanog protivnika”, istakao je Pavićević.

Već nakon dva minuta igre bilo je 5:0, čime su „crveni” jasno stavili do znanja rivalu da nema šansi u ovom meču.

Stečenu prednost naša selekcija je čuvala do kraja prve četvrtine, a odluka o pobjedniku pala je u periopdu od 11. do 17. minuta.

Česi su preko martina Peterke smanjili na 22:18, a onda slijedi period furiozne igre „crvenih”.

Za nepunih sedam minuta napravili su seriju 14:0 i stigli do 18 poena viška (36:18).

Od tog trenutka, pa do kraja meča jedina dilema je bila sa koliko razlike će Česi biti ispraćeni sa terena.

Najveće vođstvo Crna Gora je imala u dva navrata, kada je semafor pokazivao plus 26 (50:24, 59:33).

U drugom meču u grupi, Turska je savladala Italiju sa 90:66 (23:22, 23:10, 18:20, 26:14).

Crna Gora u četvrtak igra sa Turcima, a meč počinje u 15.45 sati.

Crna Gora - Češka 84:70 (22:16, 21:8, 21:24, 20:22)

Krit - Dvorana: „Heraklion arena”. Gledalaca: 200. Sudije: Gontas (Grčka), Reiter (Njemačka), Rodsand (Norveška).

Crna Gora: Đurović, Raičević 4, Mrdak 6, Žižić 19, Vušović 10, Vrbica 6, Milović 4, Miković 22, Pavićević, Kovačević 5, Pajović, Drašković 8.

Češka: Dedek 8, Purmpla 2, Kuril 13, Koleva 4, Festr 7, Sukal, Slehta 2, Stegbauer 3, Krivanek 8, Slanina 13, Heincl 3, Peterka 7.