San Antonio nakon produžetka do finala

TIM DANKAN, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.06.2014. 06:21h

San Antonio i Majami će odlučivati o novom šampionu NBA lige.

Sparsi su nakon produžetka savladali Oklahomu u gostima (112:107), i plasirale se u svoje šesto finale od kojih su izgubili samo jedno i to upravo od Hitsa prošle sezone.

"Mamuze“ su drugo poluvrijeme odigrale bez prvog pleja Toni Parkera, koji ima problema sa povredom, ali su i pored toga uspjeli da slave.

Najefikasniji je bio Boris Dijao sa 26 poena, što je rekord sezone.

Tim Dankan je dodao 19 uz 15 skokova, a pratili su ih Kavi Leonard (17, 11 uhvaćenih lopti) i Manu Đinobili (15, trojke 7-1).

Kod Tandersa najbolji je bio Rasel Vestbruk sa 34 koša, sedam skokova, osam asistencija i šest ukradenih lopti.

Kevin Durent je van terena bio samo 72 sekunde, a ubacio je 31 poen uz 14 skokova, a odličan doprinos imao je Redži Džekson (21).

"Presrećni smo, došli smo do finala i sada želimo da dođemo do trofeja. Prošle sezone smo imali bolan poraz, a sada priliku da to ispravimo. Imamo veliko iskustvo sada, moramo zadržati maksimalan fokus. Imamo taj loš ukus u ustima, bićemo spremni za Majami i nadam se titlui", rekao je Dankan.

Prvo poluvrijeme donijelo je nervoznu igru sa obje strane uz puno grešaka.

U takvoj situaciji su se bolje snašli domaćini i stekli sedam poena prednosti (49:42).

Kada u nastavku na teren nije izašao Parker, činilo se da će Oklahoma lako doći do pobjede.

Međutim, Sparsi su zaigrali fenomenalno i u posljednju dionicu ušli su sa dvocifrenom prednošću (79:69).

Tada se probudio Vestbruk, koji je serijom ukradenih lopti vratio svoj tim u igru.

Ušlo se u uzbudljivu završnicu, domaći igrači su napravili nekoliko grešaka, što je San Antonio kaznio i poveo.

Da se ode u produžetak, potrudio se Vestbruk.

Oklahoma je povela u produžetku i imala dva napada da se odlijepi, ali to nije iskoristila.

Gosti su skoro svaki napada išli na Dankana, koji je vezao sedam poena, a tačku na trijumf stavio je Dijao sa linije penala.

Tandersi su u finišu meča kao i u produžetku imali katastrofalan šut iz igre 13-2 i u tome leži ključ poraza.

"Loše smo odigrali produžetak, promašili smo neke važne šuteve i poraženi smo. Sigurno da svi žalimo zbog toga, ali San Antonio je ovog puta bio bolji", bio je kratak Vestbruk.

Prvi meč finala plej-ofa igra se u noći između četvrtka i petka po našem vremenu (2 sata), a prednost domaćeg terena imaće San Antonio.