Indijana i Oklahoma vratile brejk i povele 2:1 u polufinalnoj seriji

Košarkaši Indijane i Oklahome ostvarili su pobjede i poveli 2:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa NBA lige.
Kevin Djurent, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.05.2014. 07:21h

Kiks kod kuće u prvim mečevima Indijana i Oklahoma siti su ispravili u gostima, pa su prednost protiv Vašingtona i Klipersa vratili su svoju korist, u polufinalnoj seriji plej-ofa NBA lige.

U Istočnoj konferenciji, Indijana je kao gost savladala Vašington 85:63 (17:17, 17:16, 26:12, 25:18), i zadržala Vizardse na najgori poenterski učinak u klupskoj istoriji.

Vašington, naime, nikada prije nije ubacio manje od 75 koševa u plej-ofu, i manje od 64 koša u regularnom dijelu sezone. Domaćin je u ovom meču iskoristio samo 24 od 73 pokušaja iz igre, uključujući i četiri od 16 pokušaja za tri poena.

Interesantno, prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Indijane 34:33, što je tek 13. put u istoriji da su ekipe u plej-ofu kombinivano postignu 67 ili manje koševa nakon prve dvije četvrtine.

"Nije nas briga kako izgledamo na televiziji. Druge ekipe neka se zamaraju ljepotom košarke. Nama to nije bitno, odgovaraju nam ovakve pobjede", objasnio je Dejvid Vest.

Po taktovima Pola Džordža, Roja Hiberta i Dejvida Vesta tim iz Indijanapolisa dobro se "zabavljao" u Vašintgtonu, pogotovo u trećoj dionici (26:12) kada je i prelomio ovaj meč. Džordž je ubacio 23, Hibert 14 a Vest 12 poena.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Bredli Bil sa 16 koševa, ali je najjači utisak ostavio Trevor Ariza koji je, uz 12 poena, imao i 15 uhvaćenih lopti.

Naredna utakmica, takođe u Vašingtonu, igraće se u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Koševa i atrakcije, zato, nije falilo je u Stejpls centru, gdje je Oklahoma, u trećem meču polufinala Zapadne konferencije, savladala Los Anđeles Kliperse 118:112 (29:33, 32:30, 25:27, 32:22) i došla do vođstva od 2:1.

Domaći su u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću od 90:86, ali završna dionica bila je u znaku gostiju i njihovih glavnih zvijezda Kevina Djurenta i Rusela Vestbruka, koji su postigli polovinu (59) od ukupnog broja koševa svog tima. Djurent je ubacio 36 (pored osam skokova i šest asistencija), a Vestbruk 23 (13 asistencija i osam skokova). Serž Ibaka je dodao 20 poena.

U poraženim Klipersima veoma zapažen bio je tandem Blejk Grifin - Kris Pol kojem je nedostajao samo poen pa da i njihov košgeterski učinak bude na 50 odsto u odnosu na sve saigrače. Njih dvojica su postigli 55, a svi ostali 57 poena.

Sa 34 koša Grifin je bio prvi strijelac Klipersa, dok je Pol utakmicu završio sa 21 poenom i 16 asistencija.

Naredna utakmica igra se u noći između nedjelje i ponedjeljka, takođe u Los Anđelesu.

U plej-ofu igra se na četiri pobjede.

Istok

Vašington (5) - Indijana (1) 63:85 (Bil 16 p, Vol 15 p - Džordž 23p, Hibert 14 p)

(Indijana vodi u seriji sa 2:1)

Zapad

LA Klipers (3) - Oklahoma siti (2) 112:118 (Grifin 34 p, Pol 21 p, 16 as - Djurent 36 p, Vestbruk 23 p, 13 as)

(Oklahoma siti vodi u seriji sa 2:1)