Portland u polufinalu Zapada

Portland je jutros u Rouz gardenu, u šestom meču serije, savladao Hjuston 99:98 i sa 4:2 u pobjedama izborio polufinale.
Lilard i Batum, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.05.2014. 07:04h

Trojkom Demijana Lilarda uz zvuk sirene, Portland je u Rouz gardenu, u šestom meču serije, savladao Hjuston 99:98 i sa 4:2 u pobjedama izborio polufinale Zapadne konferencije, prvo poslije 14 godina.

Kada je Čendler Persons 0.9 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo gostiju 98:96, činilo se da će odluka o putniku u drugi krug ipak pasti u Hjustonu za dva dana.

Međutim, tako mislio Lilard na kojeg je išla lopta poslije ubacivanja sa strane. S istekom vremena 23-godišnji plej je pogodio tricu za erupciju oduševljenja domaćih navijača i šok gostiju.

Uz Lilarda, koji je utakmicu završio sa 25 koševa, sjajan utisak u pobjedničkom timu ostavio je Lamarkus Oldridž sa 30 poena i 13 skokova, dok je u poraženom Hjustonu prednjačio Džejms Harden sa 34 koša. Za goste je Dvajt Hauard dodao 26 poena i 11 skokova

Protivnik Portlandu u polufinalu Zapada biće poznat u nedjelju, nakon što majstoricu odigraju San Antonio i Dalas. Dalas je do izjednačenja u seriji (3:3) došao pobjedom od 113:111.

Sparsi su u posljednju četvrtinu ušli s pet koševa prednosti, a, interesantno, je da ove sezone nisu izgubili nijednu utakmicu u gostima kada su vodili nakon tri četvrtine.

Ipak ,i toj seriji je došao kraj, Dalas je serijom 14:2 vratio vođstvo, a onda u neizvjesnoj završnici i izborio pobjedu.

San Antonio je u regularnom dijelu sezone, koji je okončao kao najbolja ekipa lige, pobijedio Dalas u sve četiri utakmice, ali u plej-ofu im se teksaški rival pokazuje kao itekako tvrd orah.

Monta Elis sa 29 (12 u posljednjoj četvrtini) i Dirk Novicki sa 22 poena bili su nosioci igre Dalasa. U poraženom San Antoniju odskočili su Toni Parker sa 22 koša i šest asistencija, te veteran Tim Dankan sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti.

Majstoricu u Istočnoj konferenciji obezbijedio je Bruklin savladavši Toronto sa 97:83.

Najzaslužniji za pobjedu Bruklina bio je Deron Vilijams sa 23 koša, pet skokova i četiri asistencije.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Demar Derozan iz poraženog tima sa 28 poena.

Rezultati četvrtfinala plej-ofa:

Istočna konferencija

Bruklin (6) - Toronto (3) 97:83 (Vilijams 23 p, Džonson 17 p - Derozan 28 p) (Serija je izjednačena na 3-3)

Zapadna konferencija

Dalas (8) - San Antonio (1) 113:111 (Elis 29 p, Novicki 22 p - Parker 22 p, Spliter 19 p) (Serija je izjednačena na 3-3)

Portland (5) - Hjuston (4) 99:98 (Oldridž 30 p, 13 sk, Lilard 25 p - Harden 34 p) (Portland je dobio seriju s 4-2)