Makabi na fajnl-foru, peti mečevi u Moskvi i Madridu

Makabi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.04.2014. 21:44h

Makabi je drugi finalista završnog turnira Evrolige, koji će se od 6. do 8. maja održati u Milanu.

"Ponos Izraela" je iskoristio prednost domaćeg terena, drugi put dobio Emporio Armani u tri dana i tako eliminisao domaćina finalnog turnira.

Gosti su odigrali dobro 30 minuta, ali je Makabi furiozno odigrao posljednju četvrtinu, koju je dobio 32:10.

Aleks Tajus (devet skokova) i Riki Hikmen su predvodili Izraelce sa 16 poena, a Devin Smit je dodao 13 (trojke 3-3).

Dramatičan meč viđen je u Atini, gdje je Panatinaikos nakon produžetka savladao CSKA i zakazao peti duel u Moskvi.

Domaćin je bio bliži pobjedi u regularnom dijelu, ali je Vitalij Fridzon 2,9 sekundi prije kraja pogodio i izborio produžetak. U dodatnih pet minuta viđena je rezultatska klackalica, a tragičar je bio Soni Vims, koji je imao šut za pobjedu, ali je nagazio aut liniju.

Jonas Macijulis (15) i Stefon Lazme (14) bili su najbolji kod Panatinaikosa, dok je Vladimir Micov dao 15 koševa za "armejce".

Olimpijakos ne želi lako da preda krunu.

Pirejci su uspjeli da i drugi put pred svojim navijačima savladaju Real i izbore majstoricu u kojoj će tražiti prolaz na fajnl-for.

Met Lojeski i Brajan Danston su za pobjednički tim ubacili po 13 poena, a Vasilis Spanulis 12 uz sedam asistencija.

Peti mečevi u Moskvi i Madridu su na programu 25. aprila.

Makabi - Emporio Armani 86:66 (19:21, 16:22, 19:13, 32:10)

Panatinaikos - CSKA 73:72 (21:16, 16:22, 14:10, 13:16, 9:8)

Olimpijakos - Real 71:62 (15:16, 22:14, 12:17, 22:15)