Dvostruki brejk Vašingtona, izjednačili Indijana i Toronto

Vašington, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.04.2014. 06:37h

Vašington je razoružao Čikago i totalno "ubio" prednost domaćeg terena koju su "bikovi" imali na startu doigravanja – drugim brejkom u samo tri dana "čarobnjaci" su došli na dva korak od plasmana u narednu rundu.

U Ilinoisu je bilo 101:99 nakon produžetka za goste, koji su u posljednjoj četvrtini nadoknadili minus od 10 poena, a junak dodatnih pet minuta je bio centar Nene Ilario.

Brazilac je meč završio sa 17 koševa, a u "ekstra tajmu" je dao šest od 19 pogodaka svog tima.

Bredli Bil je sa 26 poena bio najefikasniji u Vašingtonu, a istakao se i Džon Vol sa 16.

Di Džej Ogastin (25) predvodio je Bulse, tri manje je dao Taj Gibson, dok je Žoakim Noa, koji je prije utakmice primio nagradu za defanzivca godine iz ruku Dikembea Mutomba, meč završio sa 20 poena i 12 skokova.

Indijana se oporavila od poraza na startu serije i izjednačila protiv Atalante trijumfom rezultatom 101:85.

Pol Džordž sa 27 koševa (trojke 7-5), 10 uhvaćenih lopti i šest skokova, Luis Skola sa 20 i Džordž Hil sa 15 (sve u drugom poluvremenu) pomogli su Pejsersima da vrate ravnotežu u seriju pred nastavak u Džordžiji.

Hil je takođe odigrao i sjajnu odbranu na Džefu Tigu, junaku Houksa iz prve utakmice. Tig je sinoć dao 14 koševa.

"Ovo je važna pobjeda. Znali smo da nas samo odbrana može dovesti do trijumfa. Moja partija? Gledam na nju kao na domaći zadatak, to je ono što moramo da radimo", rekao je Hil.

Izjednačio je i Toronton na svom terenu protiv Bruklina (100:95), i to uz 30 poena Demara Derouzena.

Indijana - Atlanta 101:85 (Džordž 27 p, 10 sk, Skola 20 p - Milsap 19 p) - rezultat u seriji 1:1

Toronto - Bruklin 100:95 (Derouzen 30 p, A. Džonson 16 p - Dž. Džonson 18 p) - 1:1

Čikago - Vašington 99:101 - nakon produžetka (Ogastin 25 p - Bil 26 p) - 0:2