Tig i Atlanta šokirali Indijanu

Za razliku od Indijane, Oklahoma n ije dozvolila iznenađenje u duelu sa Memfisom. Stvari u “Enerdži arena” riješene su već do odmora, kada su Tandersi stekli 22 poena prednosti (56:34)
Džef Tig, Foto: Sports.ru
Ažurirano: 20.04.2014. 06:50h

Indijana je igrala sjajno u ligaškom dijelu šampionata, ali se okliznula već na prvom koraku u plej-ofu.

Atlanta je predvođena sjajnih Džefom Tigom slavila u Indijanapolisu i povela u seriji.

Plej Houksa je dominirao, ubacio je 28 poena (rekord karijere u doigravanju) uz pet asistencija i ukradenu loptu, a sjajnu podršku imao je u Pol Milsapu (25, osam skokova).

Ovo je bila prva pobjeda Atlante u prvoj utakmici plej-ofa još od 2011. godine i duela sa Čikagoma, ali i mali revanš Pejsersima za prošlosezonwsku eliminaciju (4-2).

Gosti će imati priliku da već u utorak pokušaju da naprave novo iznenađenje prije nego što se serija preseli u Atlantu, gdje je Indijana slavila samo dva puta od decembra 2006.

“Samo sam želio da pobijedim”, bio je kratak nakon meča Tig.

Indijana, koja je važila za favorite, u trećoj četvrtini, kada je meč I riješen (30:16 za Atlantu) šutirala je iz igre pet od 19, a u drugom poluvremenu ukupno 35,6 odsto i u tome leži razlog neuspjeha.

“Ovo je frustirajuće, ali serija je duga. Ovo je samo jedna utakmica i tako to treba da gledamo. Ima još dosta da se igra, moramo da se fokusiramo i dobijemo naredni duel”, istakao je Pol Džordž.

On je dao 24 poena (šut 18-6) uz 10 skokova i pet asistencija. Lens Stivenson je dodao 18 (šut 18-8, sedam uhvaćenih lopti), a Džordž Hil 12 (8-5).

Za razliku od Indijane, Oklahoma n ije dozvolila iznenađenje u duelu sa Memfisom.

Stvari u “Enerdži arena” riješene su već do odmora, kada su Tandersi stekli 22 poena prednosti (56:34).

Gosti su se malo trgili u tećoj četvrtini, smanjili su na minus četiri (69:65), ali je domaćin pjačao ritam i lako utakmicu priveo kraju.

Kevin Djurent je meč okončao sa 33 poena (osam skokova, sedam asistencija). Rasel Vestbruk je ostvario dabl-dabl učinak (28, 10 skokova), a Serž Ibaka je dodao 17 uz devet uhvaćenih lopti i četiri blockade.

Zek Rendolf je predvodio Memfis (21, 11 skokova), a po 16 koševa su dali Mark Gasol i Majkl Konli (11 asistancija).