Makabi je šokantnim preokretom srušio Emporio Armani, a jedan od heroja bio je Tajris Rajs
54 pregleda 0 komentar(a)
Tajris Rajs, Foto: Www.euroleague.net
Ažurirano: 16.04.2014. 21:32h

Obje utakmice današnjeg programa četvrtfinala Evrolige ušla su u produžetke - CSKA je savladao Panatinaikos sa 77:74, dok je Makabi šokirao Emporio Armani (101:99).

U Milanu je bilo izuzetno uzbudljivo, mada nije djelovalo da će biti tako. Makabi je samo u prvoj četvrtini četiri puta imao minimalnu prednost, da bi domaći nametnuli svoj tempo i nekoliko puta stizali do plus 13.

Izraelci su serijom 8:0 prišli na 84:80 32 sekunde prije kraja, a nakon što je samo jedno bacanje pogodio Kurtis Džerels, na scenu je stupio Tajris Rajs - crnogorski reprezentativac je iznudio nesportski faul Nikole Melija, dao dva penala, a potom i još dva za 85:84.

Denijel Heket je povisio na 86:84, a Rajs dao koš i iskoristio dodatno bacanje nakon faula Džerelsa za 87:86 11 sekundi prije kraja.

Najbolji strijelac Evrolige Kit Lengford je imao dvije šanse da riješi meč, ali nije uspio - prvo ga je izblokirao Aleks Tajus, a potom je nakon naivnog faula Rikija Hikmena sedam desetinki prije kraja iskoristio samo prvi penal.

Ušlo se u produžetke, u kojima je opet sve u svoje ruke preuzeo Rajs. Prvo je dao koš, potom asistirao Tajusu, koji je zakucao za 91:87.

Nakon novog polaganja Rajsa za 95:93, Džerels je pogodio trojku za prvo vođstvo tima iz Grada mode u produžetku, ali su u penal završnici odlučili mirna ruka Hikmena (šest od šest) i ukradena lopta Tajusa.

Hikmen je predvodio Ponos Izraela sa 26 poena, a Raj i Sofoklis Skorcijanidis su dodali po 17. U domaćem timu su šestorica imala dvocifren učinak, a prednjačili su Lengford (18), Samardo Semjuels (17)...

CSKA je vodio tokom većeg dijela utakmice, ali je Panatinaikos u četvrtoj četvrtini uspio da preokrene, a poslije poena Stefona Lazmea poveo je sa 67:62.

Trojkom Sonija Vimsa domaći su izjednačili, ali je Lazme u posljednjem minutu donio vođstvo grčkom timu od 72:70.

Produžetak moskovskoj ekipi donio je Hajns poenima sa linije za slobodna bacanja.

Atinski tim je poveo u produžetku, ali je CSKA serijom od 5:0 obezbijedio pobjedu.

Najbolji u redovima CSKA bio je Vims sa 21 poenom i šest skokova, Viktor Hrjapa je upisao 17 koševa i 11 uhvaćenih lopti, dok je 15 poena i osam skokova dodao Kajl Hajns.

U ekipi Panatinaikosa po 14 pogodaka su postigli Stefon Lazme i Jonas Mačijulis, dok je Zek Rajt dodao 12.

Emporio Armani - Makabi 99:101, poslije produžetka (23:19, 24:23, 23:16, 17:29, 12:14)

CSKA - Panatinaikos 77:74, poslije produžetka (21:14, 19:19, 18:23, 14:16, 5:2)