Pobjede Budućnost Volija i Lovćena

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Kokotima ekipu Zete 2011 rezultatom 90:70, u utakmici trećeg kola Erste Super lige.
Ažurirano: 09.04.2014. 20:55h

Aktuelni šampion je protiv Zete 2011 stigao do treće pobjede u Superligi.

Domaći sastav je samo u pojedinim trenucima parirao Budućnost Voliju, dok u nastavku meča nije bilo dilema oko pobjednika.

“Plavi” su već na startu meča jasno stavili do znanja da iznenađenja neće biti, pošto su poveli 8:0 i 17:7.

Domaćin je u nekoliko navrata prilazio na minus dva, ali dalje od toga nije mogao.

Suad Šehović (22) i Vladimir Mihailović (21) su predvodili Budućnost Voli, dok je Vladan Jocović (18) bio najbolji kod domaćina.

Košarkaši Lovćena stigli su do prve pobjede u Superligi.

Pred svojim navijačima savladali su Mornar, zahvaljujući odličnoj igri u drugoj četvrtini.

Prvih 10 minuta pripalo je Baranima, nakon čega su domaćini zaigrali bolje i do odlaska na odmor stekli devet poena prednosti (34:25).

U nastavku meča, Lovćen je mirnom igrom čuvao stečenu prednost, a Barani su bezuspješno pokušavali da preokrenu.

Četiri igrača u domaćem sastavu imala su dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Danilo Nikolić (14).

U poraženom timu najbolji su bili Marko Perović (17) i Vukota Pavić (17)

Petak: Sutjeska - Teodo (17.30).

Zeta 2011 – Budućnost Voli 70:90 (17:26, 19:23, 18:20, 16:21)

Podgorica - Dvorana: “Reks”. Gledalaca: 200. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Savović (Podgorica), Lakićević (Budva).

Zeta 2011: M. Raičević 2, Jovović 4, F. Raičević, Bogojević 10, Koljević, Milićević 2, Ćalić 7, Jocović 18, Ivanović, Kračković, Sekulović 13, Radunović 14.

Budućnost Voli: Šehović 22, Mihailović 21, Subotić 8, Komatina 2, Mugoša, Vujošević 4, Novosel 2, Vitkovac 7, Baćović 4, Popović 10, Ivanović 10, Ćapin.

Lovćen Mornar 77:65 (11:13, 23:12, 16:17, 27:23.

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Rutešić (Nikšić), Šundić, Kajević (Podgorica).

Lovćen: Nikolić 13, Knežević, Tmušić 6, Vrbica 11, Popović 13, Ljubenković 14, Milić 9, Vukečvić, Borilović, Ševaljević, Zejak 8, Milović 3.

Mornar: Damjanović 1, Pavićević 3, Pajović 12, Unkašević 3, Milović, Vušović, Milošević 6, Miković 6, Perović 17, Mandić, Pavić 17, Latković.