Budućnost Voli ubjedljiva, pobjeda Teoda

Šampion je u Podgorici savladao cetinjski Lovćen 102:68 (32:12, 25:16, 23:24 i 22:16), u utakmici 2. kola Erste Superlige Crne Gore
1 komentar(a)
Suad Šehović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 06.04.2014. 19:36h

Prema očekivanjima, košarkaši Budućnost Volija su protiv Lovćena upisali drugu pobjedu u Superligi.

Razlika u kvalitetu bila je vidljiva već na startu meča, a jedina dilema je bila konačan rezultat.

Suad Šehović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 16 poena (12 u prvoj četvrtini, trojke 4-4), a treba istaći rolu mladog Mihaila Baćovića (10 koševa, pet skokova).

Mašan Vrbica je bio najbolji kod Lovćena sa 22 koša (18 u prvom poluvremenu).

Nakon Lovćena, Teodo je upisao pobjedu i u duelu sa Zetom 2011.

Odluka o pobjedniku pala je u trećoj četvrtini. Teodo je zaigrao odlično u odbrani i napadu i stigao do 57:40, koliko je bilo pred ulazak u posljednjih 10 minuta.

Dva minuta prije kraja meča, domaći sastav je imao plus 20 (67:47), a gosti su uspjeli samo da ublaže poraz.

Savo Đikanović je predvodio Tivćane sa 21 poenom i devet skokova, dok je Nikola Vučurović upisao 13.

U poraženom timu Mihailo Sekulović je ostvario dabl-dabl učinak (14 koševa, 11 skokova).

Budućnost Voli - Lovćen 102:68 ( 32:12, 25:16, 23:24, 22:16)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Šutulović, Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).

Budućnost Voli: Šehović 16, Mijatović 2, Novosel 9, Baćović 10, Komatina 10, Mugoša 12, Vujošević 4, Subotić 12, A. Popović 8, Ivanović 14, Ćapin, Vitkovac 5.

Lovćen: Nikolić 12, Knežević 2, Tmušić 2, Vrbica 22, Popović 7, Ljubenković 12, Milić 2, Vukčević, Borilović, Ševaljević, Milović 2.

Teodo - Zeta 69:61 (14:17, 22:15, 21:8, 12:21)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović, Rutešić, Pantović (Nikšić).

Teodo: Krivokapić 8, Pekić 5, Vučurović 13, Kunjić, Bošković, Đikanović 21, Džonson 2, Subotić 4, Korać 6, Starovlah, Mrdak 2, Bocka 8.

Zeta 2011: M. Raičević 4, Jovović 3, F. Raičević 3, Bogojević 8, Koljević, Milićević, Ćalić 6, Jocović 11, Otašević, Kračković, Sekulović 14, Radunović 12.