Mornar ubjedljiv protiv Sutjeske

Ažurirano: 05.04.2014. 18:42h

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru nikšićku Sutjesku 87:55 (26:24, 18:15, 15:8 i 28:18), u utakmici drugog kola Erste Super lige.

Barani su u pravom smislu te riječi održali čas košarke Nikšićanima. Prevaga je prije svega bila u odličnoj i agresivnoj odbrani, za koju gostujući košarkaši nisu imali rješenje.

Domaći su na isteku 8. minuta već napravili pristojan plus (21:18), a dobra rola Popovića u šutu za tri poena Nikšićane je koliko toliko držala u igri.

Sve je bilo jasno već nakon tri perioda igre, a ostaće zabilježe podatak da su izabranici Dušana Dubljevića u tom peridu ubacili svega osam poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je upisao prvi trijumf u Super ligi, bili su Andrej Pajović i Milija Miković sa po 14, dok je poen manje ubacio Vukota Pavić.

U ekipi Sutjeske, koja je doživjela prvi poraz, najbolji je bio Petar Popović sa 24 poena.

Ostali mečevi na programu su sjutra.

U 19 sati, u dvorani Morača, sastaće se Budućnost Voli i Lovćen, dok će pet minuta kasnije početi Teoda i Zete 2011 u Tivtu.

Mornar - Sutjeska 87:55 (26:14, 18:15, 15:8, 28:18)

Bar - Sportska dvorana: "Topolica". Gledalaca: oko 300. Sudije: Dragojević, Jokić, Radulović (Podgorica).

Mornar: Damjanović 2, Pavićević 5, Pajović 14, Unkašević 3, Milović 2, Vušović 5, Milošević 9, Miković 14, Perović 10, Mandić, Pavić 13, Latković 10.

Sutjeska: Đurović 4, Kovač 2, Lončar, Popović 24, Kuveljić, Vujovć 2, Ilić 2, Ljujić 2, Gavranić 10, Žižić 9, Čvorović, Grabovica.