Emporio Armani se poigravao sa Barsom

Barselona do gostovanja u Milanu nije znala za poraz u Top 16 fazi, a onda je doživjela pravi debakl
Ažurirano: 03.04.2014. 10:30h

Barselona do gostovanja u Milanu nije znala za poraz u Top 16 fazi, a onda je doživjela pravi debakl. U redovima Katalonaca nije bilo Huan Karlosa Navara, ali to ne može da bude opravdanje za poraz od skoro 30 razlike (91:63), što je najteži poraz Barse u posljednjih 16 godina. Samo u prvoj četvrtini gosti su parirali „manekenima”, koji su nakon toga dominirali terenom. Ako je i bilo dilema oko pobjednika, riješene su u 3. četvrtini, kada su Italijani stekli 29 poena prednosti (69:40).

Barselona je u tom dijelu igre dala svega šest koševa, od čega samo dva iz igre (Viktor Sada), a četiri sa linije penala (Aleks Abrines, Marko Todorović).

Prednost domaćina išla je i to plus 31 (71:40, 91:60), a junak trijumfa bio je Alesandro Đentile (24 poena, sedam skokova, šest asistencija). Ovo je za reprezentativca Italije da prvi put u karijeri u elitnom takmičenju ubaci preko 20 pogodaka.

Dvocifreni su još bili Samardo Semjuels (16), Kurtis Džerels (14) i Danijel Heket (11). U redovima Barselone, koja je trojke šutirala 15 odsto (19-3) jedini dvocifreni bio je Abrines (12), dok je Todorović meč završio sa po četiri poena i skoka.

Grupa E: Emporio Armani - Barselona 91:60 (21:20, 22:14, 26:6, 22:23). Danas: Laboral Kuća - Fenerbahče (20.45), Panatinaikos - Unikaha (20.45). Sjutra: Anadolu Efes - Olimpijakos (20.30).

Grupa F - danas: Bajern - Makabi (20.45). Sjutra: CSKA Moskva - Galatasaraj (18), Real - Lokomotiva (20.45), Partizan - Žalgiris (20.45).