Kari u produžetku srušio Dalas

54 pregleda 0 komentar(a)
Stiven Kari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.04.2014. 07:05h

Pogotkom Stivena Karija u posljednjoj sekundi produžetka Golden Stejt je savladao Dalas (122:120) i udaljio Meverikse od plej-ofa.

Klej Tompson je predvodio "ratnike" sa 27 poena, Kari je dodao 23 uz deset skokova, a veoma bitan je bio i učinak veterana Džermejna O'Nila (20 koševa i osam uhvaćenijh lopti).

O'Nil je takođe u pretposljednjem napadu blokadom zaustavio protivnika (Montu Elisa) i omogućio Kariju da postane junak.

"Ovo je velika pobjeda za nas u teškom trenutku, kada nam je malo šta išlo onako smo htjeli", rekao je trener Golden Stejta Mark Džekson.

Dalas je vodio i sa 11 poena prednosti u finišu poluvremena, a predvodio ga je Dirk Novicki sa 33 pogotka (16 u drugoj četvrtini) i 11 skokova.

Portland je pobijedio LA Lejkerse (124:112) i nanio im 49. poraz u sezoni.

"Jezeraši" su tako izjednačili negativni rekord franšize iz sezone 1993/94, ali došli na korak da prvi put u klupskoj istoriji dođu do 50 izgubljenih mečeva.

Blejzerse su predvodili Demijan Lilard (34) i Lamarkus Oldridž sa 31 poenom i 15 skokova.

Na drugoj strani nije bio dovoljan ni spektakularan meč Nika Janga (40).

Bruklin je slavio protiv Hjustona (105:96) i upisao 14. trijumf zaredom kod kuće ove sezone, ali tek prvi protiv Roketsa nakon 11 godina.

Netsi su ovom pobjedom i definitivno obezbijedili doigravanje.

Bruklin - Hjuston 105:96 (Džonson 32 p, Livingston 17 p - Harden 26 p, Lin 16 p, Parsons 16 p)

Dalas - Golden Stejt 120:122 - nakon produžetka (Novicki 33 p, 11 sk, Elis 27 p - Tompson 27 p, Kari 23 p, 10 sk)

LA Lejkers - Portland 112:124 (Jang 40 p - Lilard 34 p, Oldridž 31 p, 15 sk)