Konačno slavlje Filadelfije nakon dva mjeseca

karter-vilijams, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.03.2014. 06:17h

Nad glavom igrača Filadelfije visio je neslavan rekord da postanu ekipa koja je ostvarila najviše vezanih poraza ne samo u istoriji NBA lige, već i američkog sporta uopšte.

U četvrtak su poraženi od Hjustona, što im je bio 26. neuspjeh u nizu, po čemu su se izjednačili sa Klivlendom (sezona 2010/2011) i NFL tim Tampa Bej (12. septembar 1976 - 4. decembar 1977).

Jednostavno, Filadelfija je protiv Detroita morala da slavi i spriječe ulazak u “istoriju”.

I konačno je zaigrala na pravi način, do odmora stekla 19 poena prednosti (70:51), koju je bez problema sačuvali do kraja meča i stigla do prvog slavlja nakon dva mjeseca.

“Srećni smo što smo konačno uspjeli da dođemo do pobjede. Nismo razmišljali o prethodnim porazima, željeli smo samo da izađemo na teren i dobijemo ovu utakmicu. To smo uspjeli i sada će biti mnogo lakše, posebno na psihološkom planu”, rekao je Majk Karter-Vilijams.

Upravo su Karter-Vilijams (sedam asistencija) i Tadeuš Jang sa po 21 poenom bili najzaslužniji za pobjedu Siksersa.

U poraženom timu, bolji od ostalih bio je Greg Monro (20).

I bez pomoći povrije]enih Rej Alena i Marija Čalmersa, Majami je bez problema satigao do pobjede na gostovanju Milvokiju.

Već do poluvremena aktuelni šampion je stekao dvocifrenu prednsot i dilema oko pobjednika više nije bilo.

Kris Boš je dao 14, a Lebron Džejms i Dvejn Vejd po 13 poena. Brendon Najt (13) i Džon Henson (12) su bili najefikasniji kod Baksa.

San Antonio je nastavio sa sjanim igrama, a protiv Nju Orleansa je upisao 17. pobjedu u nizu, a posljednjih poraz upisao je 21. februara u duelu sa Finiksom (106:85).

Sve je bilo jasno nakon prve četvrtine (28:15), a do kraja je jedina dilema bila konačan rezultat.

Marko Belineli je meč okončao sa 18 poena, a pratili su ga Manu Đinovili (15) i Kavi Leonard (15). Brajan Roberts (18) i Ostin Rivers (16) predvodili su goste.