Meveriksi poslije produžetka pobijedili Oklahomu i "poništili" 43 poena Kevina Djurenta
299 pregleda 0 komentar(a)
Dirk Novicki, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.03.2014. 07:08h

Dvije noći nakon najslabijeg šuterskog učinka u sezoni (12-2 iz igre protiv Bruklina) Dirk Novicki je vodio Dalas do možda i ključne pobjede u borbi za plasman u plej-of sa Finiksom i Memfisom.

"Telad" su pobijedila favorita Oklahomu nakon produžetka (128:119), a fantastični Njemac je u dodatnih pet minuta postigao sedam od ukupno 32 poena u duelu sa "gromovima".

"Prethodni meč je bio jako loš, znao sam da nije momenat da ponovim tako nešto. Pobijedili smo veliki tim", rekao je Novicki.

Lider Meveriksa je upisao i 10 skokova i šest asistencija, pa je u sjenci ostala velika noć Kevina Djurenta koji se zaustavio na 43 pogotka.

Asu Oklahome je ovo 36. uzastopna utakmica u kojoj je postizao makar 25 koševa i sve je bliže Majklu Džordanu koji se u sezoni 1986/87. zaustavio na 40 vezanih utakmica na "25 plus".

Djurent je takođe 13. put ove sezone dao više od 40 poena.

Dalas je imao sedam igrača s dvocifrenim učinkom, a istakao se i Hose Kalderon (22 koša, uz osam asistencija), te Monta Elis (17).

Orlando je savladao Portland (95:85) i tako prekinuo seriju od devet poraza.

Tobijas Heris je predvodio "magične" sa 25 poena i 11 uhvaćenih lopti, a odličan učinak je imao i Nikola Vučević – popularni Nik je za 33 minuta upisao 22 pogotka,10 skokova i dvije ukradene lopte (šut iz igre 18-10).

Timu sa Floride je ovo 16. trijumf kod kuće, uz 18 poraza, ali ih je bolje sezone koštao katastrofalan skor u gostima - izgubili su 34 meča od ukupno 38!

LA Lejkersi su postigli čak 51 poen u trećoj četvrtini, time oborili rekord franšize i savladali Njujork (127:96).

"Jezeraši" su dali čak 18 trojki iz 28 pokušaja, a najefikasniji je bio Havijer Anri sa 22 koša, dva više od Nika Janga. Na drugoj strani je najefikasniji bio Karmelo Entoni (29).

Dalas - Oklahoma 128:119 - nakon produžetka (Novicki 32 p - Djurent 43 p)

Klivlend - Toronto 102:100 (Vejters 24 p - Lauri 22 p, 10 as)

LA Lejkers - Njujork 127:96 (Anri 22 p - Entoni 29 p)

Orlando - Portland 95:85 (Heris 25 p, 11 sk, Vučević 22 p, 10 sk - Lopes 20 p, 13 sk)