Savladana i Peć, Teodo se plasirao među šest najboljih

Trojku za pobjedu postigao Radomir Pekić, pet sekundi prije kraja meča. Ovo je za Tivćane bio šesti vezani trijumf
Ažurirano: 12.03.2014. 19:27h

Teodo je ispisao novu stranicu u istoriji - pobjedom nad Peći, šestom u nizu, plasirao se među šest najboljih u Balkanskoj ligi.

Trojku za trijumf postigao je Radomir Pekić pet sekundi prije kraja. Prethodno je ukrao loptu od Džordža Odufuva, krilnog centra gostiju.

Tivćani su vodili punih 30 minuta, a u pojediinim trenucima prednost je bila i dvocifrena. Međutim, uporni gosti se nisu predavali.

Za tri minuta su napravili seriju 15:3 i od minus osam (58:66), stigli su do plus četiri (73:69 u 33. minutu).

Prednajčio je u tim trenucima Samir Šaptahović, koji je vezao šest poena. Činilo se tada da je peć uhvatila ritam, a nakon odmora Miodraga Kadije, Teodo je uspio da preokrene (78:77), ali je prednost gostima vratio Gerti Šima (78:79).

Ušlo se u uzbudljivu završnicu, oba tima su promašila po dva napada, a šest sekundi prije posljednjeg zvuka sirene Šima je faulirao Srđana Subotića.

Bek domaćina je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje. Peć je imala priliku za trijumf, ali Pekić bio bolji od Odufuva i donio veliku radost svom klubu, ali i navijačima.

Nikola Vučurović je bio najefikasniji kod Teoda sa 20 poena (devet skokova), a pratili su ga Savo Đikanović (16), Pekić (14) i Manuel Džonson (12).

Šaptahović (13 asistencija) i Fredi Haus su za Peć upisali po 22 koša.

Teodo - Peć 82:79 (25:16, 22:24, 19:18, 16:21)

Tivat - Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 800. Sudije: Obradović, Bijedić, Karović (BiH).

Teodo: Krivokapić, Pekić 14, Vučurović 20, Kunjić, Bošković, Đikanović 16, Džonson 12, Subotić 7, Korać 9, Starovlah, Perović, Bocka 4.

Peć: Šaptahović 22, Haus 22, Radoni, Grapci 3, Šima 16, Hajrizi, Odufuva 8, Ljuca, Šimović 8, Edvards, Dupa.