Peković slavio sa Minesotom protiv Milvokija

Nikola Peković upisao je 14 poena i osam skokova u pobjedi Minesote protiv Milvokija 112:101.
72 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.03.2014. 07:43h

U večeri gdje su svi favoriti opravdali očekivanja, Nikola Peković je u pobjedi Milvokija (112:101), za skoro 23 minuta igre, upisao je 14 poena (šut iz igre 9-6, sa linije bacanja 4-2), osam skokova, te po asistenciju i ukradenu loptu.

Minesota je sada na pozitivnom skoru od 32-31, a najbolji u pobjedi nad Milvokijem bio je Kevin Lav sa 27 poena (22-10 iz igre), 10 skokova i šest asistencija (53. "dabl-dabl" učinak u sezoni). Kevin Martin dodao je 26 poena, Džej Džej Barea 19 poena, a Riki Rubio 11 poena i 10 asistencija. U ekipi Baksa najefikasniji je bio Brendon Najt sa 21 poenom.

Do 10. pobjede u posljednjih 11 utakmica, sedme uzastopne, San Antonio je došao u gostima protiv Čikaga (104:96), u utakmici koja je odlučena već na poluvremenu, kada su gosti vodili sa nedostićnih 61:33!

U nastavku je trener gostiju Greg Popović uglavnom odmarao Tonija Parkera i Tima Dankana, pa je najefikasniji u Sparsima bio Manu Đinobili sa 22 koša.

Parker je dodao 20 poena i devet asistencija, a dobru partiju pružio je i Kavi Leonard, koji je postigao 16 poena i imao devet skokova. U ekipi Čikaga Di Džej Agustin bio je najefikasniji sa 24 poena, a Džimi Batler dodao je poen manje.

Oklahoma Siti i Indijana prekinuli su serije poraza. Tander je bio bolji od Hjustona 106:98 za kraj niza od dva poraza, uz 42 poena Kevina Djurenta, pet skokova i četiri asistencije. To je 11. put ove sezone da postigne najmanje 40 poena, a 29. uzastopna utakmica u kojoj je postigao više od 25 poena.

Djurenta su pratili Rasel Vestbruk sa 24 poena i sedam asistencija, kao i Serž Ibaka sa 12 poena, 16 skokova i četiri rampe.

Za Rokitse je sjajno odigrao Džejms Harden sa 28 poena (9-21 iz igre), osam skokova i devet asistencija, Čendler Parsons imao je 19 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Indijana je trijumfom u Bostonu 94:83 slavili prvi put u pet utakmica. Meč je obilježio i debi Endrua Bajnama u dresu Pejsersa – za 16 minuta na parketu upisao je osam poena i 10 skokova.

Najbolji u 47. pobjedi Indijane ove sezone bio je Dejvid Vest sa 24 poena (11-13 iz igre), šest skokova i tri asistencije.

Kod Seltiksa su se istakli Džered Salindžer sa 17 koševa i devet skokova, Kris Hamfriz imao je 15 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je Kris Džonson dao 14 poena.

Golden Stejt – Dalas 108:85 (Kroford 19 p, Bogut 15 p, 10 sk - Elis 15 p)

Oklahoma siti – Hjuston 106:98 (Djurent 42 p, 5 sk, 4 as - Harden 28 p, 9 as)

Minesota – Milvoki 112:101 (Lav 27 p, 10 sk . Najt 21 p)

Memfis – Portland 109:99 (M. Gasol 19 p, 9 sk, 7 as - Lilard 32 p, 7 as)

Čikago – San Antonio 96:104 (Ogustin 24 p, 4 as - Đinobili 22 p, Parker 20 p)

Detroit – Sakramento 99:89 (Smit 24 p, 8 sk - Gej 20 p, 6 sk)

Indijana – Boston 94:83 (Vest 24 p, 5 sk - Salindžer 17 p, 9 sk)