Pekoviću falio skok za dabl-dabl u pobjedi Minesote protiv Detroita

Centar crnogorske reprezentacije je za skoro 29 minuta igre upisao 17 poena (šut iz igre 14-5, sa linije bacanja 10-7) i devet skokova
2 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.03.2014. 07:25h

Minesota je na svom parketu savladala Detroit 114:101, a Nikoli Pekoviću je nedostajao jedan skok za dabl-dabl učinak.

Centar crnogorske reprezentacije je za skoro 29 minuta igre upisao 17 poena (šut iz igre 14-5, sa linije bacanja 10-7), devet skokova i dvije ukradene lopte.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Kevin Lav sa 28 poena i 14 skokova. Istakao se i Kevin Martin sa 24, dok je Riki Rubio pored 11 koševa, imao i devet asistencija i osam skokova.

Detroit je predvodio Greg Monro 20 poena i 15 skokova.

Indijana, ekipa sa trenutno najboljim skorom u ligi (46-16) i jedina sa već obezbijeđenim plasmanom u plej-of, poražena je treći put uzastopno (prvi put u sezoni), i to ubjedljivo u gostima od Hjustona 112:86.

Džejms Harden je sa 28 poena (od čega 16 u trećoj četvrtini kada se lomila utakmica) bio najefikasniji u Hjustonu, kome je ovo četvrta pobjeda u nizu i sada sa skorom 43-19 drži treće mjesto na Zapadu.

U poraženom timu bolji od ostalih bio Dejvid Vest sa 15 poena i 10 skokova.

U jednom od derbija Istočne konferencije, Boston je u svom TD Gardenu savladao Bruklin 91:84.

Interesantno, Boston je upisao negativan rekord sezone od čak 28 izgubljenih lopti, ali su se gosti pobrinuli da katastrofalnim šutem poklone Seltiksima pobjedu.

Bruklin je za tri poena šutirao 30-4, a podbacio je i u skokovima, jer je imao samo 37 nasuprot 62 skoka Bostona. U takvoj igri poraz Netsa je bio nemoinovan, nakon četiri uzastopne pobjede.

Seltikse je do pobjede predvodio sjajni Ražon Rondo sa 20 poena, devet asistencija i sedam skokova, Džared Salindžer je dodao 12 skokova, dok su kod Netsa najbolji bili Džoe Džonson sa 21 i Deron Vilijams sa 20 poena.

Los Anđeles Lejkersi su doživjeli novi poraz, ovoga puta od Denvera sa 134:126. "Jezerašima" nije pomogao ni Pau Gasol sa 27 poena, jer su na drugoj strani raspoloženi bili Kenet Farid sa 32 poena i 13 skokva i Taj Loson sa 30 poena i 17 asistencija.

Lejkersima je to bio 42. poraz i sada je i matematički jasno da će jedna od najslavnijih ekipa lige završiti sezonu sa negativnim skorom, prvi put nakon sezone 2004/05.

Neobičan tok meča imala je utakmica u kojoj je Dalas pobijedio Portland 103:98. Početkom druge četvrtine Maveriksi su vodili čak sa 44:14, ali su gosti u trećoj četvrtini poveli 69:67.

Uspjeli su, međutim, domaći košarkaši na kraju da stignu do trijumfa nakon tri uzastopne izgubljene utakmice. Dirk Novicki je sa 22 koša bio prvo ime Dalasa, a Blejzersima nije pomoglo sjajno veče Lamarkusa Oldridža koji je upisao 30 koševa i 17 skokova.

Pauov brat Mark Gasol je sa 18 poena i 10 skokova predvodio Memfis do pobjede u Čikagu 85:77, dok je Karmelo Entoni u pobjedi Njujorka protiv Jute (108:81) ubacio 29 poena.

Čikago - Memfis 77:85 (Gibson 18 p – M. Gasol 18 p, 10 sk, Miler 14 p)

Toronto - Sakramento 99:87 (Ros 18 p, Derozan 15 p, Peterson 15 p - Kazins 24 p)

Šarlot - Klivlend 101:92 (Džeferson 28 p, Volker 20 p, 14 as - Deng 19 p, Vejters 19 p)

Boston - Bruklin 91:84 (Rondo 20 p, Grin 15 p - Džonson 21 p)

Njujork - Juta 108:81 (Entoni 29 p, Smit 17 p - Burks 18 p, Hejvord 18 p)

Nju Orleans - Milvoki 112:104 (Dejvis 29 p, 14 sk, Evans 25 p - Midleton 25 p)

Minesota - Detroit 114:101 (Lav 28 p, 14 sk, Martin 24 p - Monro 20 p, 15 sk)

Denver - LA Lejkers 134:126 (Ferid 32 p, 13 sk, Loson 30 p, 17 as – P. Gasol 27 p)

Hjuston - Indijana 112:86 (Harden 28 p, Hauard 15 p - Vest 15 p, 10 sk)

Golden Stejt - Atlanta 111:97 (Li 18 p, O'Nil 17 p - Milsap 16 p)

Dalas - Portland 103:98 (Novicki 22 p, Kalderon 19 p - Oldridž 30 p, 17 sk)