San Antonio ubjedljiv protiv Majamija, Lejkersi poniženi u gradskom derbiju

Majami je propustio da iskoristi dva vezana poraza Indijana Pejsersa, pa poslije takođe dva neuspjeha u nizu i dalje zaostaje dvije pobjede za liderom Istoka.
Tim Dankan, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.03.2014. 07:42h

Majami je ubjedljivo poražen u gostima od San Antonija 111:87, u reprizi prošlogodišnjeg finala plej-ofa.

Sparse je do 45. pobjede u sezoni predvodio Tim Dankan sa 23 poena (šut iz igre 13-9) i 11 skokova, Toni Parker je dodao 17 poena, a Boris Dijao 16 poena, osam skokova i pet asistencija.

U redovima šampiona najefikasniji je bio Kris Boš sa 24 poena, a imao je i sedam skokova, dok je Lebron Džejms dodao 19 koševa, uz osam skokova i sedam asistencija. Džejms je, međutim, imao loš procenat šuta jer je iz igre šutirao 18-6, a imao je i pet izgubljenih lopti. Velike zasluge za to ima Kavaj Leonard (11 poena), koji je odlično čuvao Džejmsa.

Majami je propustio da iskoristi dva vezana poraza Indijane, pa poslije takođe dva neuspjeha u nizu i dalje zaostaje dvije pobjede za liderom Istoka.

Do šeste uzastopne pobjede u sezoni Klipersi su došli u derbiju Los Anđelesa protiv Lejkersa sa 142:94. Bila je to, jednostavno, demonstracija sile Klipersa, te najteži poraz Lejkersa u klupskoj istoriji. Ujedno, pobjeda od 48 poena razlike najubjedljivija je koju su Klipersi ostvarili u NBA ligi.

Na kraju prve četvrtine niko u Stejpls centru nije mogao ni da nasluti da će nastavak meča donijeti debakl "jezeraša", jer je poslije 12 minuta igre prednost Klipersa iznosila je samo dva poena (29:27).

U središnjem dijelu meča međutim, na terenu je postojao samo jedan tim. U drugoj i trećoj dionici Klipersi su ubacili 80, a primili samo 33 poena!

Klipersi su imali čak 31 skok više od suparnika (64-33), pet izgubljenih lopti manje (17-22), i naravno znatno bolji procenat šuta - 55,3 u odnosu na 39,5 odsto Lejkersa.

Kliperse je predvodio Blejk Grifin sa 20 poena i 11 skokova, i to za 25 minuta igre, Daren Kolison je dodao 24 poena, a još trojica su imala dabl-dabl učinak - Mat Barns (17 poena, 12 skokova), Deandre Derozan (14 poena, 12 skokova) i Kris Pol (13 poena, 11 asistencija).

Paul Gasol je bio najbolji u Lejkersima sa 21 poenom i sedam skokova.

Feniks je savladao Oklahomu siti 128:122, a najveće zasluge idu na račun Džeralda Grina, koji je postigao 41 poen (rekord karijere), od čega 25 u trećem periodu kada su Sansi preokrenuli rezultat. Upisao je i pet skokova.

Pratili su ga Markif Moris sa 24 poena i šest skokova, te Goran Dragić sa 22 poena.

Tanderu nije pomogao sjajan učinak tandema Kevin Djurent - Rasel Vestbruk, koji je zajedno postigao 70 poena.

Djurent je meč završio sa 34 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Vestbruk ubacio 36 poena, a imao je i po devet skokova i asistencija, te četiri ukradene lopte.

Oklahoma siti, koja je upisala četvrti poraz u posljednjih deset mečeva, sada ima samo pobjedu i po više od drugoplasiranog San Antonija na Zapadu. Feniks i dalje drži sedmu poziciju u konferenciji.

San Antonio – Majami 111:87 (Dankan 23 p, 11 sk - Boš 24 p, 7 sk)

Feniks – Oklahoma siti 128:122 (Grin 41 p, 5 sk - Vestbruk 36 p, 9 sk, 9 as, Djurent 34 p)

LA Lejkers – LA Klipers 94:142 (Gasol 21 p, 7 sk - Grifin 20 p, 11 sk, 7 as)