Džeferson srušio Indijanu, porazi Minesote i Orlanda

Nikola Vučević ostvario dabl-dabl učinak (15 poena, 10 skokova), dok je Nikola Peković za Timbervulfse dao 17 koševa i uhvatio šest lopti
Šarlot - Indijana, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.03.2014. 07:19h

U samo dva dana, Indijana je poraženi i drugi put. Nakon Golden Stejta, bolji je bio Šarlot, a junak meča bio je Al Džeferson, koji je ubacio 34 poena uz osam skokova i tri asistencije.

Bobketsi su odličnom prvom četvrtinu, koju su dobili 28:8 najavili trijumf.

Pejsersi su do odlaska na odmor uhvatili priključak (38:47), a sve je riješeno u treće periodu.

Džefersonu se pridružio Kemba Voker (19, devet asistencija), Šarlot je orišao na 72:51 i povratka za najbolji tim lige više nije bilo.

Ovo je tek drugi put ove sezone da Indijana gubi dvije utakmice u nizu.

"Ovo je bila dobra tima igra i pobjeda. Ne želim sebe da ističem u prvi plan. Odigrali smo dobru utakmicu, kontrolisali smo je cijelo vrijeme i zasluženo smo slavili“, rekao je Džeferson, koji je u posljednje 24 utakmice u čak 21 dao 20 ili više koševa.

U sastavu Indijane, najefikasniji su bili Evan Tarner (22) i Džordž Hil (17).

Pol Džordž nije imao šutersko veče. Dao je samo dva poena sa linije penala, a iz igre je šutirao 9-0.

Minesota je poražena na svom terenu od Indijane, a Nikola Peković je dao 17 poena (šut 12-8) i uhvatio je šest lopti.

Efikasniji od njega kod Timvervulfsa bio je samo Kevin Lav (19, osam asistencija).

Niksu su nakon prvih 12 minuta imali dvocifrenu prednost (38:24), a domaći košarkaši su u nastavku pokušavali da uhvate priključak.

Na kraju treće četvrtine došli su do minus dva (88:86), ali Njujork do kraja meča nije dozvolio preokret.

Goste je do 22. pobjede u sezoni vodio Karmelo Entoni (33), a dabl-dabl učinak imao je Tajson Čendler (15, 14 skokova).

Nikola Vučević se sjajno nosio sa sa Dvajt Hauradom, ali je njegov Orlando poražen od Hjustona.

Krivac za to je Džejms Harden, koji je 25 od 31 poena dao u drugom poluvremenu.

"Magični“ su odigrali odličnu prvu četvrtinu (32:19), ali je to bilo sve što su uradili u ovoj utakmici.

Gosti su zaigrali daleko bolje, do odmora preokrenuli (41:38), a u trećem periodu i riješili pitanje pobjednika (74:54).

Vučević je dao 15 poena (šut 9-7), a imao je 10 skokova, četiri asistencije i ukradenu loptu.