Djurent u drugom poluvremenu srušio Memfis, rekord karijere Dragića

Veče je obilježio Goran Dragić, koji je rekordom karijere od 40 poena vodio Finiks do pobjede nad Nju Orleansom 116:104
Kevin Djurent, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.03.2014. 07:45h

Goran Dragić obilježio je veče NBA lige između petka i subote - Slovenac je rekordom karijere od 40 poena (šut iz igre 21-14) vodio Feniks do pobjede nad Nju Orleansom 116:104. Kod gostiju je najbolji bio Entoni Dejvis sa 32 koša, devet skokova i tri ukradene lopte.

Oklahoma siti je kod kuće bila bolja od Memfisa 113:107, i tako prekinula seriju od tri uzastopna poraza. Meč je obilježio Kevin Djurent koji je za Oklahomu ubacio 37 poena, od čega čak 30 u drugom poluvremenu. Rasel Vestbruk je dodao 21 poen i šest asistencija za 28 minuta igre, Serž Ibaka je upisao 16 koševa i devet skokova, a Redži Džekson 14 poena.

"Sebi sam na poluvremenu rekao da u nastavku treba da budem agresivniji, da pogađam koš. Bio sam razočaran šutevima koje sam do tada imao. Osjetio sam da nijesam disciplinovan, pa sam poradio na osnovama igre. Vjerujem da je to bilo potrebno mojoj ekipi", rekao je Djurent koji je u nastavku pogodio 10 od 15 šuteva iz igre, uz svih osam slobodnih bacanja.

Najbolji u gostujućem timu bio je čovjek sa klupe, Majk Miler sa 19 poena, Mark Gasol je dodao 17, a Zak Rendolf 13 poena i 10 skokova.

Klivlend je uz prvi tripl-dabl u karijeri Kajrija Irvinga (21 poen, 12 asistencija, 10 skokova) pobijedio Jutu 99:79.

Tripl-dabl je zabilježio i Stiven Kari u pobjedi Golden Stejta protiv Njujorka 126:103. Kari je uz 27 poena, i to za svega 30 minuta igre, a imao po 11 skokova i asistencija.

Bek "ratnika" je potvrdio da se u Medisonu osjeća kao kod kuće, jer je prije godinu dana u toj dvorani ubacio 54 koš. Pored Karija odličnu partiju u pobjedničkom timu pružio je Klej Tompson sa 25 poena.

Niksi su tako doživjeli peti uzastopni, a 11. poraz ukupno u posljednjih 13 utakmica.

Najefikasniji je bio, prema očekivanju, Karmelo Entoni sa 23 poena, ali uz katastrofalan procenat šuta. Pogodio je tek sedam puta iz 26 pokušaja!

Stopostotno precizan bio je samo sa linije penala pogodivši svih osam slobodnih bacanja.

Čikago je u gostima iznenadio Dalas 100:91, a odličan u pobjedi Bulsa bio je Taj Gibson sa 20 poena i 15 asistencija.

Klivlend - Juta 99:79 (Irving 21 p, 10 sk, 12 as, Tompson 18 p, 12 sk - Hejvord 18 p, 7 sk, 7 as)

Njujork - Golden Stejt 103:126 (Entoni 23 p, 16 sk - Kari 27 p, 11 sk, 11 as, Tompson 25 p)

Oklahoma siti - Memfis 113:107 (Djurent 37 p, 6 sk, 5 as, Vestbruk 21 p - Miler 19 p)

Dalas - Čikago 91:100 (Elis 20 p - Gibson 20 p, 15 sk, Batler 19 p, 7 sk)

San Antonio - Šarlot 92:82 (Dankan 17 p, 16 sk, 6 as, Đinobili 15 p - Džeferson 20 p)

LA Lejkers - Sakramento 126:122 (Farmar 30 p, 7 as, Bruks 23 p - Gej 32 p)

Feniks - Nju Orleans 116:104 (Dragić 40 p, Moris 18 p - Dejvis 32 p, 9 sk)