1 komentar(a)
Kevin Lav, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.02.2014. 07:27h

Bez pomoći, već odavno, povrijeđenog Nikole Pekovića, Minesota je pobijedila Jutu u Solt Lejk Sitiju.

Junak trijumfa bio je krilni centar Kevin Lav, koji je imao tripl-dabl učinak. Ubacio je 37 poena (trojke 10-6), uhvatio 12 lopti i 10 puta je uspješno asistirao.

“U jednom trenutku sam pomislio da to mogu da ostvarim, ovo je nešto što ću pamtiti. Srećan sam zbog toga, ali više zbog pobjede”, rekao je Lav.

S obzirom da je Pol Milsap pauzirao zbog prooblema sa kojenom, a da je za Al Harforda sezona, najvjerovatnije, završena, Atlanta je bila autsajder u duelu sa Njujorkom.

Međutim, da tako ne bude potrudio se Majk Skot, koji je sa 30 poena, rekord karijere, predvodio svoj tim do slavlja.

Skot je među “jastrebove” stigao na draftu 2012. godine, kada je izabran kao 43. pik u drugoj rundi.

Prošlu sezone proveo je u razvojnoj NBDL ligi, gdje je igrao za Bakersfild Džam.

Niksi su na kraju prvog poluvremena imali 13 poena viška (52:39), a na startu drugopg poluvremena i maksimalnih 56:39, ali im to nije pomoglo da slave.

Atlanta je polako topila prednost rivala, Skot je imao podršku od Džefa Tiga i na kraju je došla do trijumfa.

“Igrali smo bez Pola, što je bio motiv za sve nas da odigramo dobro. Dali smo sve od sebe, borili se, posebno u drugom poluvremenu, pa smo na kraju nagrađeni trijumfom”, istakao je Skot.

On je pored 30 poena, imao sjajan šut za tri (7-6), a uhvatio je i osam lopti. Tig je je upisao 28, a Demar Kerol 24.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Karmelo Entoni (35), a dabl-dabl učinak upisao je Tajson Čendler (10, 23 skoka).

“Odigrali smo lošu odbranu. Kada u jednoj četvrtini primate 39 poena, kao što smo mi u posljednjoj, onda je teško očekivati da možemo do pobjede”, objasnio je Čendler.

Indijana je u meču bez odbrana lako izašla na kraj sa Milvokijem.

Pitanje pobjednika riješeno je već do poluvremena, kada su Pejsersi stekli dvocifrenu prednost (51:39), koju su bez problema sačuvali do kraja.

Pol Džrord je duel okončao sa 32 koša (trojke 7-5), a pratili su ga Dejvid Vest (30) i Lens Stivenson (24, devet skokova, osam asistencija).

U domaćem timu brendon Najt je bio najbolji (30, osam asistencija).

Dalas je stigao do slavlja na gostovanju Detroitu, a čak šest igrača Maveriksa imalo je dvocifren broj poena.

Najefikasniji je bio Dirk Novicki (18), dok je Pistonse predvodio Džoš Smit (32).

“Divlja telad” su vodila tokom većeg dijela meča i pobjeda nije dolaziola u pitanje niti jednog trenutka.

Košem Nene Ilarija 0,9 sekundi prije kraja, Vašington je došao do trijumfa u meču sa Nju Orleansom.

Gosti su imali minimalnu prednost, trener “čarobnjaka” Rendi Vitman je pozvao minut odmora i nacrtao akciju.

Loptu je uzeo Džon Vol, sjajno je asistirao do Brazilca, koji je zakucao za pobjedu svog tima.

Ilario je na kraju dao 30 poena i uhvatio sedma lopti, dok je Vol imao dabl-dabl učinak (10, 12 skokova).

Entoni Dejvis je bio najefikasniji u poraženom sastavu (26).