Pobjede Mornara, Sutjeske i Ulcinja

Košarkaši Sutjeske pobijedili su večeras u Igalu hercegnovsko ABS Primorje 81:70, u utakmici 14. kola Erste Prve A crnogorske lige.
Ažurirano: 22.02.2014. 20:56h

Rutinska i ubjedljiva pobjeda košarkaša Mornara u duelu sa Ibrom.

Tim Đorđija Pavićevića pitanje pobjednika riješio je sredinom druge četvrtine, kada se uz standardno dobrog Andreja Pajovića, razigrao i precizni Milo Unkašević, koji je vezao četiri uspješna šuta iza linije 6,75 metara.

U drugom dijelu, Rožajci su pokušavali, ali nisu uspijevali da uhvate priključak.

Barani su mirnom igrom sačuvali stečenu prednost i stigli su do osme pobjede ove sezone.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita u duelu sa ABS Primorjem.

Nakon prvih 20 minuta gosti su imali minimalnu prednost (38:37), ali su u nastavku dodali gas, odlijepili se na 53:45 i ABS Primorje više nije uspjelo da se vrati.

Miloš Kuveljić je za pobjednički tim dao 17 poena, a 14 uz 10 skokova djelo je Petra Popovića.

Bojan Ratković je bio najbolji kod domaćina (27, dvojke 10-10).

U zanimljivom duelu, Ulcinj je poslije velike borbe slavio u Bijelom Polju.

Gosti su odlično otvorili susret i poveli 11:2, ali su se domaćini brzo konsolidovali i vratili neizvjesnost u meč.

Uslijedio je period izjednačene igre, a finiš je donio dosta uzbuđenja.

Minut prije kraja rezultat je iznosio 69:69, potom su gosti postigli koš, a posljednji napad Jedinstvo nije iskoristio

Darko Vujačić (15) je bio najefikasniji u pobjedničkom timu, a Boris Jeknić je bio najbolji kod domaćina (14).

Mornar - Ibar 88:66 (16:13, 28:17, 18:16, 26:20)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Šutulović, Popović, Radulović (Podgorica).

Mornar: Popović 5,Pavićević 4, Pajović 19, Unkašević 17, Milović, Vušović 1, Milošević 3, Miković 13, Perović 7, Mandić, Pavić 9, Latković 10.

Ibar: Perović, Felić 7, Tomašević 7, E. Kalić 2, Radulović 4, Nurković 2, A. Kalić 18, Hadžibegović 4, Oluić 19, Zejnilović 2, Numanović 1, Kardović.

ABS Primorje - Sutjeska 70:81 (18:25, 19:13, 15:22, 18:21)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Savović (Podgorica), Kostić (Ulcinj).

ABS Primorje: Ratković 27, Dabović, Boričić 7, D. Arapović, Kusovac 14, S. Arapović, Kovačević 13, Novaković, Baćović 7, Knežević, Bulatović.

Sutjeska: Đurović 12, Agramović, Kovač 8, Lončar, Popović 14, Kuveljić 17, Vujović, Ilić 4, Vuković, Gavranić 8, Žižić 14, Čvorović 4.

Jedinstvo - Ulcinj 69:71 (13:16, 21:22, 21:16, 14:17)

Bijelo Polje - Dvorana: "Nikoljac“. Gledalaca: 200. Sudije: Vojinović ( Nikšić), Jokić (Podgorica), Pantović (Nikšić).

Jedinstvo: Konatar, Fisik, Jovanović, Radović 1, Vuković 12, Omerović 12, Babača 9, Mušović 5, Korać 6, Jeknić 14, Drašković 10.

Ulcinj: Latković 2, N. Ivanović 12, Krivokapić, R. Ivanović 3, Krgović 3, Đoković, Medenica 14, Novaković 10, Barović 2, Kandić 10, Vujačić 15, Osmajić.