Juniori Budućnost Volija startovali pobjedom u kvalifikacijama za Evroligu

Podgorički tim savladao je danas u A grupi francuski Insep 65:57 (17:16, 14:16, 16:12, 18:13).
1 komentar(a)
Ažurirano: 21.02.2014. 12:34h

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su pobjedu na startu juniorskog kvalifikacionog turnira Evrolige u Beogradu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Novosel sa 27, dok je Vasilije Baćović ubacio 17 poena.

U francuskom timu istakao se Stefon Žombol sa 22 koša.

U drugom meču A grupe Crvena zvezda je bila bolja od Zemuna 85:52.

Rivali u B grupi beogradskog turnira biće Partizan, Mega vizura, Cedevita i Canarias basketbal akademija.

Budućnost će u drugom kolu, u 18 sati i 45 minuta, igrati sa Zemunom.

Za sjutra zakazan je duel sa Crvenom zvezdom (10.00).

Istog dana na programu su i polufinalni dueli, dok će u nedjelju biti odigrani mečevi za konačan plasman.

Prema propozicijama takmičenja, samo pobjednici četiri kvalifikaciona turnira izboriće plasman na finalni turni u Milanu.

Turnir će okupiti osam ekipa, a ostala četiri učesnika odrediće domaćin specijalnim pozivnicama.

Plasman na završni turnir, kao pobjednici grupa, do sada su izborili Žalgiris iz Kaunasa, madridski Real i Kahasol iz Sevilje.