1 komentar(a)
Ažurirano: 18.02.2014. 19:28h

Još jedna odlična igra Teoda u Balkanskoj ligi i treći vezani trijumfa.

Nakon Krajove i Levskog, pred izabranicima Miodraga Kadije oružje je položio i favorizovani Sigal.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, domaći košarkaši su dodali gas i u 27. minutru su stigli do maksimalnih plus 19 (58:39).

Uslijedio je period bolje igre Sigala, koji je serijom 20:4, pet i po minuta prije kraja, prišao na minus tri (62:59).

Činilo se da slijedi neizvjesna završnica, ali su Savo Đikanović i Radomir Pekić trojkom odveli svoj tim na pristojnih 67:59 i povratka za goste više nije bilo.

Blistao je Đikanović sa dabl-dabl učinkom (26 poena, 10 skokova), a pratili su ga Manuel Džonson (17) i Nikola Korać (10, sedam asistencija).

U poraženom timu, bolji od ostalih bili su Dardan Beriša (20) i Kedrik Džons (15).

Naredni meč Teodo igra 25. februara protiv Kožuva u gostima.

Teodo - Sigal 76:70 (20:18, 18:18, 22:10, 16:24)

Tivat - Dvorana: „Župa”. Gledalaca: 400. Sudije: Milojević, Pavlov, Ferevski (Makedonija).

Teodo: Krivokapić, Pekić 3, Vučurović 9, Kunjić, Bošković, Đikanović 26, Džonson 17, Subotić 5, Korać 10, Starovlah, Perović, Bocka 6.

Sigal: Azemi, Džons 15, Rugova, Valer 2, Beriša 20, Hasani, Kieza 10, Veson 12, Mazreku 3, Zenelaj, Blajić 8.