Real u trileru bolji od Barselone, Ljulj presudio, Mirotić najbolji

4 komentar(a)
Nikola Mirotić, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.02.2014. 22:21h

Nevjerovatna triler završnica, dostojna velikog spektakla kakav je finalni turnir španskog Kupa, odigranog pred 11 hiljada gledalaca, pripala je košarkašima Reala - pogotkom Serhija Ljulja u posljednjoj sekundi finala, "kraljevski klub" osvojio je Kup kralja (77:76).

Real je u finiš ušao sa sedam poena prednosti, Barselona se nije predavala i osam sekundi prije posljednje sirene košem Olesona i pogođenim dodatnim bacanjem Katalonci su preokrenuli i došli nadomak velikog slavlja.

U posljednjem napadu, međutim, loptu je uzeo Serhio Rodriges i kada se činilo da nema gdje sa njom, asistirao je Ljulju kome iz ugla ruka nije zadrhtala.

Za najboljeg igrača finala proglašen je Podgoričanin Nikola Mirotić koji je ubacio 17 poena i imao 11 skokova, za indeks korisnosti 32! Mirotić u utorak slavi 23. rođendan.