Budućnost Volkano poražena od Celja, u četvrtfinalu sa Partizanom

Budućnost je ranije obezbijedila plasman u četvrtfinale, a nastup u grupi završila je kao četvrtoplasirana sa polovičnim učinkom, po pet pobjeda i poraza.
2 komentar(a)
Milica Deura, Foto: V. Belojević
Ažurirano: 06.02.2014. 22:51h

Košarkašice Budućnost Volkana poražene su večeras u Podgorici od Celja 68:65 (20:17, 13:12, 14:24, 21:12), u utakmici posljednjeg, desetog kola B grupe Međunarodne regionalne košarkaške lige.

Slovenački tim, koji je dobio i prvi međusobni duel, upisao je osmi trijumf i ligaški dio takmičenja završio na prvom mjestu.

Domaćin je sredinom treće četvrtine imao prednost od 15 poena (49:34), dok je razlika u 37. minutu iznosila 12 koševa (65:53).

Slovenački predstavnik je serijom 15:0 uspio da preokrene rezultat i dođe do pobjede.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Marica Gajić sa 17, dok je poen manje ubacila Britani Džejms.

U podgoričkom timu najbolja je bila Milica Deura sa 15, dok je poen manje ubacila Ana Radović.

Rival Budućnosti u četvrtfinalu biće Partizan, pobjednik A grupe.

Beogradski tim biće domaćin prvog (13. februara) i eventualnog trećeg meča (27. februara), dok će drugi duel biti odigran u Podgorici 20. februara.

U četvrtfinalu igra se na dvije pobjede.

Finalni turnir na programu je 8. i 9. marta.