Kadeti u četvrtfinalu turnira u turskoj Sakariji

Crnogorski kadeti savladali su danas u trećem kolu C grupe vršnjake iz Bugarske 72:45 i kao drugoplasirani izborili plasman među osam najboljih.
Muška kadetska košarkaška reprezentacija, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 04.02.2014. 18:09h

Kadetska košarkaška reprezentacije Crne Gore plasirala se u četvrtfinale međunarodnog turnira u turskoj Sakariji.

Izabranici selektora Dušana Dubljevića nastup u grupi završili su sa dva trijumfa i porazom.

Savladali su juče Argentinu 61:55, dok su u prvom kolu izgubili od Srbije 61:52.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bili su Stefan Kljajić, Miloš Divac i Aleksa Dubak, dok je poen manje postigao Ognjen Čarapić.

U Bugarskoj selekciji dvocifren učinak imao je samo Georski Mitrovski sa 11 poena.

Prvo mjesto u C grupi osvojila je Argentina, koja je u posljednjem kolu bila ubjedljivo bolja od Srbije 87:54.

Rival Crne Gore u četvrtfinalu biće pobjednik D grupe, u kojoj se takmiče Ukrajina, Turska B, Francuska i Poljska.

Četvrtfinalni dueli na programu su u četvrtak.