Vučević sa Orlandom slavio pobjedu protiv Milvokija

Za 25 minuta, koliko je proveo u igri, Vučević je postigao 12 poena, imao šest skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.02.2014. 10:36h

Orlandom je kod kuće upisao pobjedu protiv Milvokija (113:102), a Nikola Vučević je za 25 minuta, koliko je proveo u igri, postigao je 12 poena (šut iz igre 9-5, sa linije bacanja 2-2), imao šest skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. U pobjedničkoj ekipi Aron Afalo je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Kod Milvokija najbolji bio rezervista Keron Batler sa 20 koševa.

Nakon 12 uzastopnih utakmica u kojima je postizao najmanje 30 poena, Kevin Djurent je napokon zaustavljen. Nije to, međutim, uradio neko od protivničkih igrača, biti protivnički tim, već njegov trener Skot Bruks. Oklahoma siti (skor 38-10) je, naime, bila toliko ubjedljiva u gostima protiv Bruklina (120:95), da je Bruks čitavu posljednju četvrtinu držao Djurenta na klupi. Da se to nije dogodilo, vodeći strijelac NBA lige bi, sasvim izvjesno, nastavio rekordnu seriju, a ovako je meč završio sa “samo” 26 poena, uz svega dva promašaja iz igre (12-10), a dodao je i sedam asistencija.

Uz Djurenta odličnu partiju u pobedničkom timu pružio je Serž Ibaka. Krilni centar Oklahome, koja je upisala 10. uzastopnu pobjedu, bio je još precizniji od saigrača pošto nije promašio nijedan od 12 šuteva, a utakmicu je završio sa 25 koševa i devet uhvaćenih lopti.

Sjajne šuterske večeri imali su Stiven Kari i Al Džeferson. Kari je u pobjedi u gostima protiv Golden stejta (95:90) učestvovao sa 44 poena, pogodivši, pritom, i osam trojki. U posljednjoj četvrtini je ubacio 13 poena i tako pomogao “ratnicima” da se izvuku iz zaostatka od devet poena.

Al Džeferson je u Los Anđelesu sa 40 poena (11. uzastopna utakmica sa barem 20 poena, što je klupski rekord) predvodio Šarlot do pobjede protiv Lejkersa (110:100). To mu je rekord karijere, a učinak je “začinio” i sa 18 skokova.

Minesota, u kojoj zbog povrede nije bilo Nikole Pekovića, poražena je od Memfisa (94:90), koji je zabilježio petu uzastopnu pobjedu, 10. u posljednjih 11 utakmica.

Denver bez Robinsona do kraja sezone

Košarkaš Denver Nagetsa Nejt Robinson propustiće ostatak sezone zbog operacije koljena.

Robinson je ligamente lijevog kolena pokidao u srijedu na utakmici protiv Šarlota, koju je njegov tim izgubio sa 101:98.

"Nejt je veliki borac, ne sumnjam da će raditi naporno da se što prije vrati na teren", rekao je generalni menadžer Denvera Tim Konli.

Robinson je u dosadašnjem dijelu NBA sezone prosječno imao učinak od 10.4 poena i 2.5 asistencije.

Orlando - Milvoki 113:102 (Aflalo 21 p, Heris 18 p - Batler 20 p)

Filadelfija - Atlanta 99:125 (Jang 29 p - Brend 18 p, Skot 18 p)

Minesota - Memfis 90:94 (Lav 28 p, 16 sk - Rendolf 26 p, 12 sk, Li 16 p)

Bruklin - Oklahoma siti 95:120 (Livingston 16 p - Djurent 26 p, Ibaka 25 p)

Dalas - Sakramento 107:103 (Novicki 34 p, Elis 20 p - Gej 35 p, 12 sk)

Denver - Toronto 90:100 (Hikson 18 p, 13 sk - Derozan 19 p, Ros 18 p)

LA Lejkers - Šarlot 100:110 (Gasol 24 p - Džeferson 40 p, 18 sk, Henderson 20 p)

Juta - Golden Stejt 90:95 (Barks 26 p - Kari 44 p, Bogut 16 p, 17 sk)