59 pregleda 5 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.01.2014. 22:08h

Pribojavali su se košarkaši Budućnost Volija duela sa Širokim, koji se bori za opstanak, ali prema dešavanjima na terenu, strah je bio neopravdan.

Domaći sastav je od početka do kraja meča kontrolisao rezultat, a samo u prvih 10 minuta, zahvaljujući Džamaru Jangu, koji je pogodio četiri trojke iz isto toliko pokušaja, gosti su održavali priključak.

Već u drugoj dionici, stvari su došle na svoje mjesto i do kraja meča jedina dilema je bila sa koliko razlike će gosti biti ispraćeni iz “Morače”.

Ono što može posebno da raduje stručni štab Podgoričana jesu 23 asistencije i potpuna dominacija u skoku (39-22), uz svega četiri promašena bacanja (21-17).

Suad Šehović je bio najbolji akter meča sa 23 poena (17 u prvom poluvremenu) i sedam skokova.

Deži Akindele je upisao 14 (šut za dva 8-5) uz devet uhvaćenih lopti, a dvocifren je bio i Čedomir Vitkovac (11, devet skokova).

U poraženom timu, krilni centar Ivan Buva je ostvario dabl-dabl učinak (19, 11 skokova).

Krenuli su domaći igrači agresivno u odbrani, sigurno u napadu, pa je u 6. minutu na semaforu stajalo 20:9, a samo 120 sekundi kasnije i 24:12.

U samoj završnici prve dionice pad u igri domaćina, što je Široki iskoristio i serijom 12:2 prišao na 27:23.

Sve dileme oko pobjednika riješene su do 18. minuta, kada je Budućnost Voli napravila seriju 20:4 i povela 47:27.

U tim trenucima publika je mogla da vidi rapsodiju u režiji “plavih”.

Gosti nisu imali rješenje za agresivnu odbranu domaćina, dok je, sa druge strane, Budućnost Voli lako pronalazila put do koša rivala, uz nekoliko atraktivnih poteza, a posebno se istakao Šehović.

Reprezentativac Crne Gore je u toj seriji svog tima ubacio 10 poena.

Do poluvremena Široki je smanjio na minus 14 (47:33), ali do kraja meča nije uspio ni da zaprijeti.

U drugom poluvremenu crnogorski šampion je igrao taman onoliko koliko je trebalo da sačuva visoku prednost.

I to je, međutim, bilo dovoljno da u 33. minutu stigne do maksimalnih plus 23 (74:51), nakon što je pogodio Vladimir Mihailović.

Nakon toga Budućnost Voli je smanjila ritam, pa je Široki uspio da ublaži poraz.

Olimpija - Radnički 85:56

Solnok - Crvena zvezda 72:77

Cedevita - Cibona 67:85

Mega Vizura - Zadar 91:75

Igokea - Krka 83:74

Budućnost Voli - Široki 85:68