Pobjede Portlanda i Majamija

Košarkaši Portlanda pobijedili su noćas na svom terenu Denver sa 110:105 i prekinuli niz od dva poraza u NBA ligi.
Ažurirano: 24.01.2014. 10:46h

Iako je ponovo bio bez Dvejna Vejda, Majami je na svom terenu savladao Los Anđeles Lejkerse 109:102. Domaćin jeu prvom poluvremenu vodio i 16 poena razlike, a Lejkersi su u posljednjoj četvrtini uspjeli samo da priđu na četiri poena zaostatka.

Šampiona su do pobjede ponovo predvodili Kris Boš (31 poen) i Lebron Džejms (27 poena, 13 skokova, šest asistencija). Mario Čalmers i Noris Kol dodali su po 11 poena, a Rej Alen 10. Majami je imao šut iz igre 57 posto, uključujući osam pogodaka iz 20 pokušaja sa linije za tri poena.

U ekipi Lejkersa, dabl-dabl učinak ostvario je Pau Gasol, od 22 poena i 11 skokova, dok je 22 poena postigao i Džodi Miks, a Nik Jang dodao je 19 poena.

Portland je kod kuće porazio Denver sa 110:105 i prekinuo niz od dva poraza. Domaćin je do trijumfa došao uz svega četiri trojke iz 18 pokušaja, najmanje u sezoni, što je ispod prosjeka za najbolju ekipu NBA liga sa distance (10,1 prosječno po utakmici).

Portland je do pobjede predvodio Lamarkus Oldridž sa 44 poena, od čega 30 u drugom poluvremenu (posljednjih 15 svoje ekipe), a imao je 13 skokova i pet asistencija. Vesli Metjuz dodao je 24 poena, a Robin Lopes 12 poena i devet skokova.

U ekipi Denvera, koji je doživio treći uzastopni poraz, šestorica igrača postigli su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Vilson Čendler sa 18 poena. Rendi Foje je dodao 14 poena, Taj Loson 13 poena i 11 asistencija, a 13 poena imao je i Nejt Robinson.