Porazi Majamija i Portlanda, Indijana bolja od Golden Stejta

Najveće iznenađenje večeri priredilaje Atlanta, koja je bila bolja od aktuelnog prvaka Majamija
Džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.01.2014. 11:27h

Šampion je pao u Džordžiji - Atlanta je u meču u kojem niko nije mario za odbrane savladala Majami sa 121:114 i učvrstila se na trećem mjestu istoka, tik iza poraženog protivnika.

Rezultat na poluvremenu dovoljno govori kakva se košarka igrala u "Pepsi areni" - bilo je čak 71:70 za Atlantu. To je rekord po broju ubačenih poena domaćeg tima u jednom poluvremenu ove sezone, dok je Majami znao da ubaci i više.

Domaćin je ujedno zabilježio osmu pobjedu na posljednjih devet mečeva na svom terenu, ali i prekinuo seriju poraza u međusobnim duelima sa Majamijem, koja je trajala devet utakmica, a čak sedam na domaćem terenu.

"Bilo je previše otvorenog prostora. To je ono najviše volimo", kazao je bek Atlante Kajl Korver, koji je 55 sekundi prije kraja postigao odlučujuću trojku za vođstvo svog tima 119:114.

I pored viška prostora na spoljnim pozicijama, "jastrebovi" su glavnu prevagu ostvarili u reketu, gdje su ubacili 48 poena, za razliku od Majamijevih 38. Gostima je nedostajao Dvejn Vejd, pa je i Džejmsovih 30 poena bilo premalo da bi se pariralo raspucanom domaćinu.

"Postoje utakmice nakon kojih kažete da ste ponosni na svoju ekipu, čak i ako izgubi. Večeras to nije slučaj", ljut je bio trener Majamija Erik Spelstra. prije svega kako su njegovi momci odigrali u odbrani.

Najveći Majamijev rival na Istoku, Indijana, upisala je vrijednu gostujuću pobjedu protiv Golden Stejta sa 102:94.

"Pejserse" je do pobjede predvodio Pol Džordž sa 23 poena, dok su se sa 17, odnosno 14, priključili Dejvid Vest i Lens Stivenson.

Indijana je u jednom trenutku imala i 20 poena prednosti, ali su "voriorsi" u posljednjim minutima utakmice smanjili razliku na svega dva poena. Indijana se ipak pribrala u završnici i upisala petu uzastopnu pobjedu na otvaranju niza od pet gostovanja po Zapadnoj obali.

Sjajan derbi Zapada odigran je u Teksasu, gdje je Hjuston slavio protiv Portlanda sa 126:113.

Blistao je Lemarkus Odridž, čijih su 27 poena i 20 skokova američki mediji opisali samo jednom riječju - monstruozno.