Džejms spasio Majami, novi dabl-dabl Pekovića

Kapiten selekcije Crne Gore protiv Jute je ubacio 27 poena (šut 17-12) uz 14 skokova i bio je najzaslužniji za 19. pobjedu Minesote ove sezone
3 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.01.2014. 10:16h

Majami se mučio u duelu sa Šarlotom i do trijumfa je stigao tek nakon produžetka.

Za aktuelnog šampiona bila je ovo 15. uzastopna pobjeda protiv Bobketsa, čime su izjednačili najduži niz pobjeda protiv neke ekipe u istoriji NBA lige.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je, po običaju, Lebron Džejmsa sa 34 poena, osam skokova i šest asistencija.

Podršku mu je pružao Kris Boš sa 25 koševa (sedam skokova). Al Džeferson je bio najbolji kod šarlota (22 poena, 14 skokova).

"Teška utakmica, ali je najvažnije da smo dobili. Bili smo dobro kada je trebalo, agresivni u odbrani, sigurni u napadu i zadovoljan sam kako smo izgledali“, rekao je nakon meča Džejms, koji je u drugom poluvremenu od 11 šuteva pogodio osam.

Nikola Peković je odigrao još jedan sjajan meč. Protiv Jute je ubacio 27 poena (šut 17-12) uz 14 skokova i bio je najzaslužniji za 19. pobjedu Minesote ove sezone.

Timbervulfsi su dominirali od starta meča, a sve je riješeno do odlaska na odmor, pošto je na semaforu stajalo 51:23.

Osim Pekovića, u redovima Minesote istakli su se Kevin Martin (20) i Kevin Lav (18, 13 skokova, pet asistencija), dok je Aleks Burks bio jedini dvocifreni kod "džezera“ (18).

Bez pomoći povrijeđenog Krisa Pola, L. A. Klipersi nisu imali nikakvih šansi u duelu sa Indijanom.

Pejsersi su sav posao riješili do odlaska na odmor, kada su stigli do plus 16 (57:41), pa su do kraja mirnom igrom stigli do 32. pobjede u sezoni.

Ujedno su prekinuli niz od pet vezanih pobjeda sastava Doka Riversa.

Junak trijumfa bio je Pol Džordž sa 36 poena (trojke 6-5), a Lens Stivenson je dodao 22 koša uz 12 skokova.

Džamal Kraford (22) je bio najbolji u poraženom timu.

Lamarkus Oldridž je bio nerješiva enigma za Dalas.

Krilni centar Portlanda je u "Amerikan airlens centru“ imao šou, dao je 30 poena, uhvatio 12 lopti uz dvje asistencije, tri ukradene lopte i blokadu.

Odličan je bio i Nikolas Batum (21, sedam skokova).

Blejzersi su domnirali od starta meča, devet minuta prije kraja činilo se da Maveriksima prijeti pravi debakl pred nešto više od 20.000 navijača, pošto je na semaforu stajalo 73:111.

Ipak, Dalas je u finišu uspio da ublaži poraz uz 18 poena Dirka Novickog i 15 Monte Elisa.

Portland, koji je najefikasnija ekipe u ligi, je u prvoj četvrtini ubacila 30 koševa, što je 14. put u sezoni da za 12 minuta da toliko ili više poena, a 100 poena u tri četvrtine dao je četvrti put.