Pobjede Bruklina, Indijane i Oklahome

Košarkaši Bruklina pobijedili su Atlantu sa 127:110, u četvrtoj utakmici regularnog dijela sezone NBA lige koja je odigrana u Londonu.
Ažurirano: 17.01.2014. 10:21h

NBA liga je, nakratko, “skoknula” do Londona, gdje su u O2 Areni meč odigrali Atlanta i Bruklin (četvrti meč u sezoni u engleskoj prijestonici). Promjena kontinenta nije naškodila Bruklinu koji je pobjedom od 127:110 potvrdio dobar trenutak forme u posljednje vrijeme.

Netsi su, naime, upisali šestu pobjedu u posljednjih sedam mečeva (dvije protiv Atlante), te treću pobjedu u Londonu, pošto su 2011. godine oba puta bili bolji od Toronta.

U svakoj od prve tri četvrtine Bruklin je postizao 30 i više poena, pa su tako Netsi uoči posljednje dionice imali plus od čak 25 poena razlike (99:74).

U obje ekipe po petorica igrača postigli su dvocifreni broj poena. Najefikasniji u ekipi Bruklina bio je Džo Džonson sa 29 poena, od kojih je 26 postigao u prvom poluvremenu, a imao je i četiri skoka i pet asistencija. Endru Bleč dodao je 20 poena i 14 skokova, a Pol Pirs 18 poena i šest asistencija.

U ekipi Atlante, najefikasniji su bili rezervisti Majk Skot i Šelvin Mek, koji su postigli po 17 poena.

Hjuston je protiv Oklahome siti u prvom poluvremenu postigao čak 73 poena, u drugom svega 19! Zaliha iz prvog dijela meča pokazala se nedovoljnom za pobjedu protiv Oklahome, koja je na kraju slavila 104:92.

Kevin Djurent bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 36 poena, pet skokova i sedam asistencija. Rendi Džekson ubacio je 23 poena, a Serž Ibaka dodao je 21 poen i 15 skokova.

Džejms Hareden i Terens Džons bili su najboljii u Hjustonu. Harden je postigao 16 poena uz osam asistencija, a Džons 16 poena i 13 skokova. Dvajt Hauard i Eron Bruks dodali su po 11 poena.

Indijana je na svom terenu pobijedila Njujork sa 117:89 i ostvarila devetu uzastopnu pobjedu na svom terenu. Pejserse su do pobjede predvodili Lens Stivenson sa 28 i Pol Džordž sa 25 poena. Dejvid Vest dodao je 12, a Roj Hibert i Deni Grejndžer po 11 poena.

U ekipi Njujorka, koja je poslije niza od pet pobjeda pretrpjela drugi uzastopni poraz, Karmelo Entoni bio je najefikasniji sa 28 poena, od kojih je 18 postigao u prvoj četvrtini. Tajson Čendler dodao je 13, a Rejmond Felton i Džej Ar Smit po 12 poena.

Atlanta - Bruklin 110:127 (Mek 17 p, 7 as - Džonson 29 p, 4 sk, 5 as, Bleč 20 p, 14 sk, 6 as)

Indijana - Njujork 117:89 (Stivenson 28 p, 4 sk, 4 as, Džordž 25 p, 7 sk, 3 as - Entoni 28 p, 7 sk)

Hjuston - Oklahoma siti 92:104 (Džons 16 p, 13 sk, 3 as - Djurent 36 p, 5 sk, 7 as, Ibaka 21 p, 15 sk)