Novicki ubacio 40 poena Nju Orleansu

"Igra u prvom poluvremenu je bila veoma ružna. U nastavku je bilo sasvim drugačije, bilo je mnogo bolje“, rekao je Novicki
Dirk Novicki, Foto: REUTERS
Ažurirano: 12.01.2014. 09:23h

Iako je već odavno ušao u pozne igračke godine, Dirk Novicki (35) je protiv Nju Orleansa pokazao da je i dalje klasa.

Krilni centar Dalasa je meča okončao sa 40 poena (20-10 za dva, 9-5 trojke) četiri skoka, četiri asistenije i dvije ukradene lopte.

Posljednji put ovoliki broj koševa Njemac je dao 16. aprila 2012. godine protiv Jute u Solt Lejk Sitiju.

Ujedno, Novicki je ostvario lični rekord kada je broj poena u jednoj četvrtini u pitanju.

Protiv Pelikansa je u posljednjem kartalu dao 20, a dosadašnji rekord je bio 19, postigao ga je 3. novembra 2009. protiv Jute.

"Igra u prvom poluvremenu je bila veoma ružna. U nastavku je bilo sasvim drugačije, bilo je mnogo bolje. Treću četvrtinu smo odigrali dobro napadački (42 poena), ali smo mnogo i primili (40). Ne bi da izdvajam moju igru, najvažnije je da smo dobili“, rekao je Novicki.

Osim njega, dvocifren kod Maveriksa bili su Monta Elis (26), Hoze Manuel Kalderon (17, pet asistencija) i Vins Karter (10).

Kod Nju Orleansa, Entoni Dejvis je ostvario dabl-dabl učinak (28, 14 skokova), a Erik Gordon je upisao 20 koševa.

Portland je protiv Bostona stigao do 28. pobjede u sezoni.

Gosti su u prvom poluvremenu kontrolisali dešavanja na terenum (60:58), a u nastavku su Blejzeris zaigrali bolje, sredinom treće četvrtine otišli na plus osam (77:68) i mirno meč priveli kraju.

"Zadovoljan sam igrom u drugom poluvremenu i pobjedom. Međutim, imamo još dosta da radimo, da poboljšamo igru. Moramo da nastavimo postepeno da rastemo“, riječi su trenera Portlanda Terija Stotsa.

Lamarkus Oldriž je dao 21 poena i uhvatio 15 lopti, a pratili su ga Vesli Metjuz (18) i Nikolas Batum (16, sedam asistencija).

Ajveri Bredli (25) i Džef Grin (16, osam skokova) sitakli su se kod gostiju.

Odličnom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobila 39:27, Oklahoma je stigla do trijumfa u duelu sa Milvokijem.

Najzaslužniji za trjumf Tandersa bili su Kevin Djurent (33 poena, 10 skokova, sedam asistencija) i Serž Ibaka (17, 17 skokova, tri blokade).

U poraženom timu bolji od ostalih bili su Mejo (16) i Luk Ridnor (17).

Izgleda da se trejd Luola Denga u Klivlend isplatio za Čikago.

Od kada je on napustio tim, Bulsi imaju skor 3-0 i blizu su da stignu do 50 odsto učinka (17 pobjeda, 18 poraza).

Meč protiv Šarlota prelomljen je u posljednjoj četvrtini, kada je Čikago kod vođstva gostiju 73:72 napravio seriju 11:0.

Čak sedam igrača u pobjedničkom timu imali je dvocifre broj poena, a najbolji Di Džej Ogustin (20, 12 asistencija) i Žoakim Noa (19, 14 uhvaćenih lopti).

Džerald Henderson (30) i Kemba Voker (29) predvodili su goste.

Orlando je poražen kao gost od Denvera, u u redovima "magičnih“nije bilo Nikole Vućevića zbog lakšeg potresa mozga, koji je zaradio u duelu sa L. A. Klipersima.