Juniorke poražene i od Turske, ništa od četvrtfinala

1 komentar(a)
Marija Bakić, Foto: FIBAEUROPE
Ažurirano: 07.08.2018. 16:21h

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je treći poraz na B Prvenstvu Evrope u Austriji.

Izabranice Željka Vukićevića poražene su danas od Turske 65:61 (20:12, 20:13, 19:20, 6:16), u četvrtom kolu grupe C.

Crna Gora je jedino vođstvo imala na početku meča (6:4), dok je ostatak meča protekao u dominaciji turske selekcije, koja je na poluvremenu imala 15 poena prednosti (40:25), a 14 uoči posljednje četvrtine (59:45).

Međutim, naše juniorke su uspjele da završnicu meča učine neizvjesnom. Serijom 8:0, od 62:53 (tri minuta i 54 sekunde prije kraja), smanjile su na 62:61, na minut i 28 sekundi, imale su šansu i za preokret ali nijesu uspjele da poentiraju do kraja, pri čemu je sve riješeno na 7,6 sekundi prije kraja, kada je našoj selekciji svima namjeran faul u odbrani, pri vođstvu Turkinja 63:61...

Prije Turske, Crna Gora je poražena od Danske (55:48) i Velike Britanije (87:70), dok je jedini pobjedu upisala na startu, protiv Holandije (52:39).

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Marija Bakić sa 15 poena, dvocifrene su bile još Dragana Živković (12), Nataša Radović (11) i Andrea Jovićević (10).

U pobjedničkom timu najbolja je bila Gul Seval sa 19 poena i devet skokova.

Juniorke će takmičenje u grupi završiti u srijedu (18 sati) protiv Austrije.

Bez obzira na rezultat tog meča, naša selekcija neće izboriti plasman u četvrtfinale (u koje idu po dvije prvoplasirane selekcije iz sve četiri grupe), već će se boriti za plasman od 9. do 24. mjesta.

Za opstanak u B diviziji potrebno je izbjeći posljednje mjesto na šampionatu.