Njujork dobio Majami, Denver bolji od Oklahome

Niksi su prelomili utakmicu krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada su se serijom 16:2 došli do 11 poena prednosti, koju su sačuvali do kraja.
Ažurirano: 10.01.2014. 09:07h

Skoro da finalisti plej-ofa u sezoni 2011/2012, Majami i Oklahoma siti nijesu imali šansu da pobijede u mečevima protiv Njujorka i Denvera.

Prvi put u ovoj sezoni, Njujork je vezao tri pobjede (u ovoj godini imaju četiri pobjede u pet mečeva, a ukupan skor 13-22), posljednju protiv šampiona Majamija 102:92.

Iako su igrali bez jednog od najboljih igrača Džej-Ar Smita, Niksi su prelomili utakmicu krajem treće i početkom posljednje četvrtine, kada su se serijom 16:2 došli do 11 poena prednosti, koje su sačuvali do kraja.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Karmelo Entoni sa 29 poena, osam skokova i pet asistencija, Andrea Barnjani je dodao 19 poena, Amari Stodemajer 14 poena i 11 skokova, dok je Rejmond Felton imao 13 poena i 14 asistencija.

"Igrali smo na visokom nivou, a tako bi trebali da igramo svaku utakmicu. Razvili smo svoju igru i bilo nas je briga kako igra Majami", kazao je Entoni.

Majami je predvodio Lebron Džejms sa 32 poena i šest asistencija, u jubilarnoj 800. utakmici karijere, dok je Dvejn Vejd postigao 23. Podbacio je Kris Boš sa samo šest poena.

"Niksi su odigrali sjajno i sasvim zasluženo su pobijedili. Nismo pronašli odgovor na njihovu igru", kazao je trener Majamija Erik Spoelstra.

U drugoj utakmici večeri, Denver je u svome Pepsi centru nadigrao Oklahomu siti sa 101:88, i upisao četvrtu uzastopnu pobjedu, i to nakon serije od osam uzastopnih poraza. Oklahoma je, pak, izgubila četvrti put u posljednjih šest mečeva.

Rendi Foje je pogodio šest trojki, ukupno 24 poena za domaći tim, što mu je rekord u sezoni.

Doprinos pobjedi Denvera dali su i Evan Furnije sa 19 i Taj Loson sa 16 poena i 14 asistencija.

Najefikasniji u timu Oklahome, koja se muči bez prvog pleja Rasela Vestbruka, bio je Kevin Djurent sa 30 poena (19. utakmica u sezoni sa 30 i više poena), a slijedili su ga Redži Džekson sa 13 i Derek Fišer sa 12.

Njujork - Majami 102:92 (Entoni 29 p, Barnjani 19 p - Džejms 32 p)

Denver - Oklahoma siti 101:88 (Foje 24 p, Furnije 19 p - Djurent 30 p)