Pobjeda Budućnost Volija u Zadru

Meč je riješen 67 sekundi prije kraja, kada je Suad Šehović pogodio trojku za nedostižnih 63:55
156 pregleda 12 komentar(a)
Deži Akindele, Foto: Zvonko Kucelin
Ažurirano: 05.01.2014. 18:14h

Ono što su željeli, košarkaši Budućnost Volija su i ostvarili.

Trijumfovali su na gostovanju u Zadru i osvojili važne bodove u borbi za završni turnir ABA lige.

Istini za volju, morali su dobro da se pomuče da bi stigli do trijumfa, ali je veliki trud i želja na kraju nagrađen.

Utakmica je riješena 67 sekundi prije kraja, kada je Suad Šehović pogodio treću trojku za nedostižnih 63:55.

Gosti su vodili tokom većeg dijela meča, u jednom trenutku su imali i dvocifrenu prednost (31:21), ali su po ko zna koji put ove sezone olako ispustili visoko vođstvo.

Zadrani su u nastavku uspjeli da preokrenu rezultat, ali su gosti bili dovoljno koncentrisani i smireni u samoj završnici, pa su stigli do 10. pobjede u sezoni.

Šehović je sa 13 poena (tri trojke) i 11 skokova bio najbolji u pobjedničkom timu.

Dvocifreni su još bili Aleksa Popović (11) i Vilijem Kolmen (10, osam u prvoj četvrtini).

Marko Šutalo je bio najefikasniji kod Zadra (14), a pratili su ga Josip Sobin (13) i Benet Dejvis (11).

Na startu utakmice Zadrani su imali minimalnu prednost, a finiš prve dionice pripao je gostima.

Kod rezultata 16:14, napravili su seriju 8:0, koju je zaključio Nemanja Protić sa linije bacanja za plus šest (22:16).

Pet vezanih poena Šehovića, doveli su goste do 10 poena viška u 16. minutu.

Nakon minuta odmora Hrvoja Vlašića, Zadar je zaigrao bolje, novajlija Dejvis je vezao dvije trojke i domaćin je prišao na minus tri (30:33).

Nalet domaćina smirio je Aleksa Popović, vezao je četiri poena za prednost 37:33 nakon prvih 20 minuta.

Početak drugog dijela obilježio je Šutalo, pogodio je dvije trojke i dva bacanja, pa je Zadar stigao do preokreta (42:41).

Da domaćin ne dobije na samopouzdanju, potrudio se Šehović, pogodio je trojku (42:44) i do kraja treće dionice igralo se koš za koš, a Zadar je pred odlučujućih 10 minuta stigao do minimalne prednosti (47:45).

Igra koš za koš obilježila je prva tri minuta četvrtog perioda, a pobjeda gostiju najavio je Bojan Subotić.

Pogodio je ispod koša iz teške situacije uz dodatno bacanje, a kada je Čedomir Vitkovac bio siguran sa linije penala uz poena iz reketa, Budućnost Voli je otišla na 58:53.

Šutalo je u narednom napadu bio neprecizan u šutu iza linije 6,75 metara, a to je kaznio Subotić sa dva realizovanja bacanja (53:60).

Sobin je nepuna dva minuta prije kraja vratio nadu Zadru, a Vlašić je zonom 2-3 pokušao da uradi nešto više.

Međutim, gosti su odigrali sjajan napad, Šehović je ostao sam na šutu za tri poena, a takav “poklon” reprezentativni bek je iskoristio.

Pogodio je i stavio tačku na duel u dvorani “Krešimir Ćosić”.