Djurent brojao do 48 protiv Minesote

Kevin Lav promašio tri slobodna bacanja 2,2 sekunde prije kraja meča. Djurent 23 koša dao u posljednjih 12 minuta
2 komentar(a)
Kevin Djurent, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.01.2014. 08:58h

Ni fenomenalne partije Nikole Pekovića (31 poena, 11 skokova) i Kevina Lava (30, 14) nisu pomogle Minesoti da ostvari pobjedu na svom terenu protiv Oklahome.

"Krivac“ za to je Kevin Djurent, koji je ubacio 48 poena (32-16 šut iz igre), od čega 23 u posljednjih 12 minuta, uz sedam skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte.

Ovo je rekord sezone, jer nijedan igrač prije krila Tandersa nije dao toliko broj koševa.

"Nisam bio na nivou u prvom poluvremenu, ali su saigrači uspjeli da održe rezultatski priključak. U drugom poluvremenu, posebno u posljednjoj četvrtini sam pogodio neke teške šuteve, što je podiglo tim i došli smo do pobjede“, rekao je Djurent.

Na početku posljednje dionice, Minesota je imala plus 10 (92:82), a onda je Djurent sa dvije trojke vratio svoj tim u igru.

Održavao je domaći tim minimalnu prednost do same završnice, ali se gosti nisu predavali i stigli su do izjednačenja (111:111).

Stvari je u svoje ruke opet uzeo Djurent, četiri sekunde prije kraja je pogodio za 113:111.

U narednom napadu Minesote, fauliran je Lav u šutu za tri poena od strane Kedrika Perkinsa.

Krilni centar Minesote je promašio prva dva bacanja, a potom namjerno i treće.

Lopta je došla u ruke Djurenta, koji je bio mirne ruke za konačnih 115:111.

"Nisam bio dovoljno koncentrisan kod slobodnih bacanja, kratko sam se „pripremao“ imao je bilo ključno za meč. Nakon što sam promašio prvo, potpuno sam unervozio, a kasnije nisma uspio da pogodim ni drugo. Razočaran sam, imao sam priliku da riješim meč“, objasnio je Lav.

Majami nije imao problema protiv Orlanda, koga je dobio i osmi put uzastopno.

Ovo je, ujedno, bio 22. vezani trijumf aktuelnog šampiona u diviziji, pa ga samo još jedna pobjeda dijeli od rekorda Bostona iz 1961. godine.

Utakmica je riješena krajem treće i početkom posljednje četvrtine, kada je Majamija kod rezultata 54:57 napravio seriju 19:2, poveo 73:59 i meč rutinski priveo kraju.

Dvejn Vejd (šest skokova, četiri asistencije) i Kris Boš (šest uhvaćenih lopti) dali su po 20 poena.

Veteran Rašard Luis je dodao 18, a Lebron Džejms 15 (osasm skokova, osam asistencija).

U poraženom timu istakali su se Džamar Nelson (21) i Tobijas Heris (17).

Nikola Vučević nije bio u timu zbog povrede skočnog zgloba.

Indijana je u duelu sa Nju Orlensom odigrala lošu prvu četvrtinu, kada je imala minus od 12 poena (27:15).

Do poluvremena je uspjela da uhvati priključak (49:44), a onda serijom 14:0 na startu drugog poluvremena je stigla do preokreta (49:58) i do kraja meča pobjeda nije dolazila u pitanje.

Bio je ovo 26. trijumf Pejsersa u sezoni.

Pol Džordž je ostvario dabl-dabl učina (24 poena, 10 skokova), a pratio ga je Lens Stivenson (19).

Erik Gordon je za Pelikanse ubacio 21, a Aleksis Ažinsa 17 koševa (sedam skokova).

Fenomenalnim prvim poluvremenu, koje je riješio u svoju korist 70:35, San Antonio je riješio sve dileme u susretu protiv Los Anđeles Klipersa.

Tijago Spliter je bio najefikasniji u sastavu "mamuza“ sa 22 poena, Tim Dankan je upisao 19 uz 11 skokova, a Toni Parker 17 (devet asistencija).

Džamal Kraford (24) je bio najbolji kod gostiju.

Iznenađenje je priredila Filadelfija, koja je kao gost savladala Portland.

Meč je riješen 19,3 sekunde prije kraja, kada je Spenser Hejvs realizovao dva bacanja za 99:95.

Junak trijumfa Siksersa bio je Tadeuš Jang, koji je ubacio 30 poena, a Evan Tarner je dodao 23.

Kod Portlanda, istakao se Lamarkus Oldridž sa 29 koševa i 14 uhvaćenih lopti, a dabl-dabl učinak imao je i Robin Lopez (14, 15).