Zvezda ubjedljiva protiv Igokee, Cedevita drži korak

70 pregleda 1 komentar(a)
Demarkus Nelson, Foto: Beta AP
Ažurirano: 04.01.2014. 21:00h

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Igokeu sa 93:59 (27:15, 21:11, 15:15, 30:18) u utakmici 15. kola ABA lige.

Crveno-bijeli su ovom pobjedom zadržali prvo mjesto na tabeli, sa 12 pobjeda i tri poraza, odnosno 27 bodova.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Čarls Dženkin sa 18 poena, dok je Marko Simonović postigao 14, a Boban Marjanović je ubacio jedan manje uz 11 skokova.

Igokeu je predvodio Tedi Gipson sa 24 poena, a Branko Jorović je postigao osam uz šest uhvaćenih lopti.

"Od početka smo igrali dobro u defanzivi, ali je bilo nekih grešaka u odbrani i napadu, iz prevelike želje, bilo je par momenata da se napad igra na neadekvatan način”, rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, koji se okreće duelu sa Bilbaom, u prvom kolu druge faze Evrokupa:

"To će biti utakmica na evroligaškom nivou. Bilbao je trenutno jedna od boljih španskih ekipa i nadamo se da ćemo uz punu halu na kraju svi biti zadovoljni", dodao je Radonjić.

Cedevita je u gostima pobijedila Krku sa 65:64 (18:23, 14:13, 18:13, 15:15). Krka je vodila u većem dijelu susreta, a najviše je imala devet poena prednosti.

Ipak, hrvatska ekipa je u finišu sa tri poena Ivana Ramljaka uz koš i faul došla do prednosti, a potom je Marino Baždarić ukrao loptu i položio za četiri razlike.

Edo Murić je postigao trojku u posljednjoj sekundi utakmice, što nije bilo dovoljno da se stigne protivnik.

Najefikasniji u timu Cedevite bio je Jusuf Nurkić sa 14 poena, Baždarić je postigao 13, a Alan Rej 12. Krku je predvodio Murić sa 12 poena.

Košarkaši Ciobone savladali su na svom terenu Olimpiju sa 83:71 (21:13, 10:33, 31:10, 21:15). U uzbudljivoj utakmici sa puno preokreta, Cibona je poslije prve četvrtine vodila sa osam poena razlike (21:13). Olimpija je otvorila drugu dionicu serijom 17:0 i u 14. minutu stigla do devet poena prednosti.

Do kraja poluvremena gosti su povećali prednost i poveli sa 46:31.

Cibona je u trećoj četvrtini stigla do velikog preokreta i vodstva 62:56. Olimpija je ubacila samo 10 poena, a domaćini 31.

Zagrebački tim je u posljednjoj četvrtini polako povećavao prednost i u 36. minutu stigao do nedostižnih 13 poena razlike (77:64).

Do kraja utakmice Olimpija nije uspjela ozbiljnije da se približi Ciboni, koja je zasluženo slavila sa 83:71.

Najbolji u redovima domaćina bio je Džerel Blesingejm sa 26 ubačenih poena, Dario Šarić je postigao 22, a Marin Rozić 21. Najefikasniji gostujući igrač bio je Nebojša Joksimović sa 16 koševa.

Najzad, košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobijedili su večeras u gostima Široki sa 81:79 (19:18, 23:23, 16:19, 23:16).

Radnički je do pobjede došao šest sekundi prije kraja meča, kada je Sava Lešić sa linije za slobodna bacanja pogodio jedno i tako donio dva poena prednosti Kragujevčanima.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je upravo Lešić sa 24 poena i 13 skokova, dok je Dušan Mlađan postigao 17.

U ekipi Širokog istakao se Ivan Buva sa 22 poena, a šest manje postigao je Džonaton Džouns.

Krka - Cedevita 64:65

Crvena zvezda - Igokea 93:59

Cibona - Olimpija 83:71

Široki - Radnički 79:81