Budućnost Voli bolja od Krke

Podgoričani u 32. minutu imali plus 14 (63:49), a na kraju morali da strijepe za pobjedu
67 pregleda 17 komentar(a)
Suad Šehović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.12.2013. 22:16h

Kada je u 32. minutu Vladimir Mihailović pogodio trojku za plus 14 (63:49), činilo se da će Budućnost Voli rutinski priveli meč kraju protiv Krke i da će na najljepši mogući način otići na sedmodnevnu pauzu.

Nažalost, to se nije desilo - Podgoričani su morali da strijepe do samog kraja za ishod meča.

Veliki pad u igru domaćeg sastava, slovenački šampion je znalački iskoristio, napravio seriju 15:2, koju je trojkom zaključio Jasmin Hukić i 31 sekundu prije kraja prišao je na 65:64.

Ušlo se potom u penal završnicu, Suad Šehović je pogodio sedam od osam bacanja, promašio je posljednje 3,7 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.

Igrači Krke su uhvatili loptu, a Sani Bećirović je pokušao trojkom da donese trijumf.

Međutim, lopta je nakon šuta iskusnog beka ostala na obruču “plavih”, a bodovi su ostali u Podgorici za miran odlazak na pauzu i ostanak u trci za plasman na završni turnir ABA lige.

Šehović je ubacio 15 poena i uhvatio 11 lopti, a dvocifren je bio i Bojan Subotić sa 14 koševa (trojke 5-3).

Zvonko Buljan je bio najefikasniji u poraženom timu (15, dvojke 7-7), a Hukić je dodao 10 (šest uhvaćenih lopti).

Podgoričani su imali velikih problema u skoku, osjetilo se neigranje Deži Akindelea, jer su igrači Krke u napadu uhvatili čak 17 lopti.

Do sredine prve četvrtine igralo se koš za koš, a kod rezultata 13:14, domaći košarkaši su napravili seriju 6:0, poveli 19:14 i prednost nisu ispuštali do pred kraj prvog poluvremena.

Buljan je košem uz dodatno donio izjednačenje Krki (34:34), ali se Vilijem Kolmen potrudio da Budućnost Voli na veliki odmor ode sa prednošću (36:34).

I u nastavku je domaći sastav bio taj koji je kontrolisao igru i rezultat.

Kada je Subotić u 27. minutu vezao dvije trojke, to je bilo dovoljno da Podgoričani prvu put stignu do dvocifrene prednosti (53:41).

Krka je pokušavala da se vrati, u nekoliko navrata smanjivala je prednost domaćina, ali je Nemanja Protić pogodio za plus 13 (60:47) na kraju treće dionice.

Start posljednje dionice pripao je “plavima”, ali je nakon toga došlo do velikog pada.

U penal završnici, svojevrsnom kockanju bili su spretniji i srećniji, pa je loših osam minuta ostalo kažnjeno.

Devetom pobjedom u sezoni, Budućnost Voli ide na mini pauzu.