Vestbruk srušio San Antonio

Djurent i Vestbruk, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.12.2013. 09:53h

Rasel Vestbruk je prije nekoliko dana izjavio da je Oklahoma najbolja ekipa u ligi, a po onome što je njegov tim pokazao u duelu sa San Antoniom, to možda nije daleko od istine.

Tandersi su odigrali odlično prvo poluvrijeme na gostovanju "mamuzama“, kada su stekli 11 poena prednosti (61:50) i mirnom igrom u nastavku su uspjeli da je sačuvaju.

Vestbruk je meč okončao sa 31 poenom i osam asistencija.

Redži Džekson je dao 21, Kevin Djurent 17, a Serž Ibaka je ostvario dabl-dabl učinak (14, 14 skokova).

U domaćem timu najbolji je bio Toni Parker (23, osam asistencija).

Tim Dankan je dodao 17 uz 11 uhvaćenih lopti, a efikasan je bio i Marko Belineli (17).

"Druga četvrtina je naša najbolja igra ove sezone, nisam siguran da smo uspjeli do sada da damo 40 poena za jedan kvartal. Odbrana je bila dobra u tom dijelu meča, momci su igrali mirno, pametno u napadu i došli smo do jioš jedne pobjede“, rekao je Skot Bruks, trener Oklahome.

Zahvaljujući odličnoj igru u trećoj četvrtini, koju su dobili 26:15, Golden Stejte je stigao do slavlja u duelu sa L. A. Lejkersima.

Blistali su Dejvid Li (19, 12 skokova) i Endrju Bogut (12, 20 uhvaćenih lopti), a pratili su ih Stefon Kari (18) i Klej Tompson (18).

U redovima „jezerdžija“ Nik Jang je dao 20 koševa.

Kobe Brajant zbog povrede nije bio u sastavu iz Los Anđelesa.

Dvajt Hauard je protiv Detroita pokazao zašto je uprava Hjustona insistirala da ga dovede tokom ljeta.

"Supermen“ je ubacio 35 poena (18-13 šut) uz 19 skokova, pet asistencija i tri blokade.

Na taj način je više nego uspješno nadoknadio izostanak Džejmsa Hardena i Džeremija Lina, koji su povrijeđeni.

Džoš Smit je bio najbolji kod Pistonsa (20).

Portland je u duelu sa Nju Orleansom stigao do šest pobjede u posljednjih sedam mečeva, a junak je bio Damijen Lilard.

Bek Blejzersa, koji ove sezone igra fenomenalno, je trojkom riješio meč minut i 27 sekundi prije kraja.

Na kraju je imao učinak od 29 poena i pet asistencija, a podršku je imao od Veslija Metjuza (18) i Lamarkusa Oldridža (18).

Entoni Dejvis i Tajrik Evans su dali po 21 koš za Pelikanse.

Memfis je protiv Njujorka u "Medison Skver Gardenu“ prekinuo niz od pet vezanih poraza.

Gosti su vodili tokom čitavog meča, u jednom trenutku je bilo plus 18 (81:63), a Niksi su u finišu uspjeli da ublaže poraz.

Zek Rendolf je dao 25 poena uz 15 skokova, dok je Toni Alen dodao 19.

U sastavu Njujorka, Karmelo Entoni je bio najefikasniji (30 poena, sedam skokova).

Po 16 su dali Džej Ar Smit i Tim Hardavej junior.

Orlando je na svom terenu poražen od Sakramenta, a Nikola Vučević je meč završio četiri poena, devet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.