EVROLIGA (10. KOLO)

Bjelica i Laboral Kuća ugrabili drugo mjesto

Tim iz Krasnodara će ponovo u Beograd, ovog puta na megdan Partizanu, a u grupi F su još i Real Madrid, Makabi, CSKA, Galatasaraj, Žalgiris i Bajern
4 komentar(a)
Milko Bjelica, Foto: Evroliga
Milko Bjelica, Foto: Evroliga
Ažurirano: 19.02.2019. 22:06h

I posljednja dilema je riješena - Laboral Kuća je odličnom igrom u drugom poluvremenu oduvala Lokomotivu Kubanj (84:71) i osvojila 2. mjesto u grupi D.

Tim Milka Bjelice (upisao 15 poena), u Top 16 fazi od 2. januara do 11. aprila igraće u grupi E sa Fenerbahčeom, Olimpijakosom, Emporio Armanijem, Barselonom, Unikahom, Anadolu Efesom i Panatinaikosom.

Tim iz Krasnodara će ponovo u Beograd, ovog puta na megdan Partizanu, a u grupi F su još i Real Madrid, Makabi, CSKA, Galatasaraj, Žalgiris i Bajern.

Od Evrolige se sa stilom oprostila Crvena zvezda.

Tim Dejana Radonjića je na gostovanju u Viljnusu ponizio Lietuvos ritas (99:75) i upisao četvrtu pobjedu u Evroligi, ali se odavno znalo da ne može dalje od 5. mjesta u grupi.

Grupa B: Strazbur - Emporio Armani 76:67 (22:15, 16:15, 25:22, 13:15). Četvrtak: Anadolu Efes - Real Madrid 61:86, Brose baskets - Žalgiris 80:84.

Tabela: Real Madrid 20, Emporio Armani, Žalgiris 15, Anadolu Efes 14, Brose baskets, Strazbur 13.

Grupa C: Bajern - Galatasaraj 88:68 (20:10, 23:22, 22:21, 23:15). Četvrtak: Zjelona Gora - Olimpijakos 80:91, Montepaski - Unikaha 62:64.

Tabela: Olimpijakos 20, Galatasaraj 16, Unikaha 15, Bajern 14, Montepaski 13, Zjelona Gora 12.

Grupa D: Lietuvos ritas - Crvena zvezda 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21), Laboral Kuća - Lokomotiva Kubanj 84:71 (20:27, 21:20, 16:11, 27:13). Četvrtak: Panatinaikos - Makabi 55:68.

Tabela: Makabi 18, Laboral Kuća, Lokomotiva Kubanj 16, Panatinaikos 15, Crvena zvezda 14, Lietuvos ritas 11.

Grupa A - četvrtak: Partizan - CSKA 62:73, Nanter - Fenerbahče 76:95, Barselona - Budiveljnik 96:77. Tabela: Fenerbahče 18, CSKA, Barselona 17, Partizan, Nanter 13, Budiveljnik 12.

Učesnici Top 16 faze (2. januar - 11. april) - grupa E: Fenerbahče, Olimpijakos, Emporio Armani, Laboral Kuća, Barselona, Unikaha, Anadolu Efes, Panatinaikos.

Grupa F: Real Madrid, Makabi, CSKA, Galatasaraj, Žalgiris, Lokomotiva Kubanj, Partizan, Bajern.