Prva pobjeda Lejkersa od povratka Brajanta

Kobe Brajant, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.12.2013. 09:12h

Kobe Brajant polako hvata pravi ritam, a L. A. Lejkersi su ostvarili prvu pobjedu, poslije tri poraza, od kada se on vratio na teren i to na gostovanju Šarlotu.

Meč je riješen 6,2 sekunde prije kraja meča, kada je Pau Gasol realizovao dva bacanja.

Pokušao je Ben Gordon trojkom da donese produžetak, ali je promašio.

Brajant je postigao 21 poena (šut iz igre 15-8), a imao je sedam skokova i osam asistencija.

Gasol je dodao 15, koliko i Džordan Hil (devet uhvaćenih lopti).

U domaćem sastavu, najbolji je bio Kamba Voker (24).

Aktuelni šampion Majami u duelu sa Klivlendom zabilježio je 17. pobjedu ove sezone, a trio Lebron Džejms - Dvejn Vejd - Kris Boš dao je 71 od 114 poena za Hitse.

Džejms je upisao 25 poena uz sedam skokova i devet asistencija, Vejd je dodao 24 (šest uhvaćenih lopti), Boš je pored 22 koša imao i 12 skokova.

Kajl Irving (19), je bio najbolji u sastavu Klivlenda.

Majami je nakon prvog poluvremena imao 16 poena prednosti (68:52), na startu drugog dijela i 19, ali su Kavalirsi uspjeli da se vrate u meč.

Nešto više od dva minuta prije kraja imali su minus šest (106:100), ali je Mario Čalmers, trojkom iz kornera, riješio sve dileme.

"Nismo bili u pravom ritmu tokom cijele utakmice. Oni su nparavili dobru seriju i usporili su naš ritma u trećoj četvrtini, ali smo uspjeli da bez problema meč privedemo kraju“, rekao je Džejms.

San Antonio je do 19. pobjede ove sezone došao na gotovanju u Solt Lejk Sitiju.

Prvo poluvrijeme bilo je dovoljno da Sparsi riješe pitanje pobjednika, pošto su stigli do 15 poena viška (55:40). U nastavku su bez problema sačuvali prednost.

Tim Dankan je bio najbolji akter meča sa dabl-dabl učinkom (22, 12 skokova), Toni Parker je upisao 15 (sedam asistencija), a Kavi Leonard 13.

U domaćem sastavu su se istakli Trej Burker (20) i Gordon Hejvord (18).

Na krilima Krisa Pola (38 poena, 12 asistencija), L. A. Klipersi su stigli do trijumfa u duelu sa Vašingtonom u gostima.

"Bilo je važno da dobijemo. Ovo je za nas bilo kada da se igra sedma utakmica u plej-ofu, a onda mora da se dobije. Mislim da smo odigrali dobro, imali smo dosta raspoloženih igrača i to je presudilo“, rekao je Grifin.

Džered Dadli i Blejk Grifin (devet skokova) sa po 16 peona pomogli su Pola, dok je Džon Vol za Vizardse ostvario dabl-dabl učinak (24, 12 asistencija).